Rybářský rozcestník

Ryba v tomatě

Na tento recept lze použít jak sladkovodní, tak mořské ryby. Základem pokrmu jsou kostí a kůže zbavené kostky opečeného rybího masa. Ze sladkovodních druhů se na tento recept nejlépe osvědčil sumec nebo kapr, který se však musí zbavit kůže a vykostit. Podáváme jako pohoštění k pivu nebo vínu, či jako lehkou večeři spolu s pečivem.

1 náročnost
30 minut
+ 24 hodin odležení v lednici  
Ryba v tomatě
 • 500 g filet ze sumce, kapra ...
 • 250 g rajčatového protlaku
 • 1 ks cibule
 • citronová šťáva
 • chilli
 • pepř
 • cukr
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Filé nakrájíme na kostky o hraně 3×3 cm, ty osolíme a opečeme na oleji z obou stran
  2. Opečené kostky rybího masa necháme v sítku okapat a vychladlé narovnáme do misky
  3. Do hrnku přidáme rajský protlak, přidáme 2 lžíce oleje, na proužky nakrájenou cibuli a zahřejeme, nesmí se vařit
  4. Omáčku ochutíme pepřem, solí, chilli a citronem, omáčku ochutíme tak, aby byla ostře sladkokyselá
  5. Horkou omáčku nalijeme na ryby, vychladlé uložíme do lednice, necháme rozležet 24 hodin.

  Nejčtenější články

  Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

  Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?