Rybářský rozcestník

Pstruh na klacku pečený nad ohněm podle Romana Pauluse

Recept z YouTube z kanálu: Kuchyně Lidlu – Na klacku se dá jednoduše opéct špekáček nebo třeba kousek chleba, to zkusil už snad každý. Ale pokud si chcete zaručeně pochutnat, vyzkoušejte na klacku upéct i celou rybu! Šéfkuchař Roman Paulus natočil video recept, ve kterém ukazuje, jak se nad ohněm dá připravit pečený pstruh. Naučíte se, jak rybu správně ochutit (pepřem, solí a bylinkami – libečkem a voňavým koprem), ale hlavně to, jak ji dobře napíchnout na klacek, aby se opekla rovnoměrně. Nakonec stačí jen najít správné místo nad ohněm a chvilku si počkat. Díky triku Romana Pauluse snadno poznáte i to, kdy budete s opékáním hotovi!

2 náročnost
40 minut
 • Rozpis na 2 porce:
 • 2 ks pstruzi
 • pepř
 • sůl
 • bylinky (libeček, kopr, tymián, rozmarýn, petrželku...)
 • Příprava

  1. Pstruhy připravené pro kuchyňské zpracování osolíme a okořeníme pepřem z obou stran, také zevnitř, vše pěkně vmasírujeme do kůže i masa ryb.
  2. Do dutin ryb vložíme po hrsti bylinek.
  3. Nad ocasem protáhneme klacek, na kterém budeme rybu opékat, ten dále protlačíme tak, aby vyjel za hlavou ryby. Dvěma menšími klacky pak každou rybu zajistíme na klacku, propíchneme pod páteří, aby bylinky zůstaly uvnitř a ryba se neotáčela kolem klacku. Menší zajišťovací klacíky také umožní, aby byla spodní část ryb mírně otevřená.
  4. Klacky zapíchneme do země těsně u ohně nakloněné nad ohněm. Hlídáme oheň.
  5. Opékáme tak dlouho, až se ryby začnou nakonec na klacku přeci jen otáčet, bude to trvat cca 30 minut. Na hřbetě rybu pomačkáme prsty, pokud se hřbet poddá prstům, je hotovo!

  Doporučení

  Nejčtenější články

  Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

  Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

  Víte co dělají někteří rybáři když ryby neberou? Jdou na houby!

  Ve vedrech po deštích se nám tento týden moc nevedlo, ryby nespolupracovali. Občas sice přišel nějaký kapřík, cejn či plotice. Dokonce jsme nachytali několik podouství, ale větší kapr, nebo sumec ne a ne si všimnout našich dobrot, co jsme máčeli ve vodě. A tak můj parťák, při venčení Sárinky, naší hlídačky, prošel křoví a zarostlé houští kolem našeho tábora…

  Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

  Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.