Rybářský rozcestník

Kapr se smetanou, jablky a křenem nebo pažitkou

V mírně osolené vodě, s kolečky citrónu, povařené porce kapra, servírované přelité omáčkou připravenou z ušlehané smetany, nastrouhaných jablek a křenu nebo nasekané pažitky.

2 náročnost
30 minut
 • 600-800 g kapra
 • 100 ml smetany ke šlehání
 • 2 ks jablka
 • křen (pažitka)
 • citrón
 • voda
 • sůl
 • Příprava

  1. Očištěné porce kapra povaříme v mírně osolené vodě tak 10 minut společně s kolečky citrónu (z jedné poloviny citrónu)
  2. Uvařené maso vytáhneme z vody, necháme okapat a mírně prochladnout
  3. Smetanu vyšleháme do husté šlehačky, přidáme do ní nastrouhaná jablka, dále nastrouhaný křen nebo nadrobno nasekanou pažitku, pokud nemáte křen rádi, osolíme, promícháme
  4. Jednotlivé porce ryby zalijeme omáčkou, ozdobíme kolečky citrónu a ihned podáváme.

  Nejčtenější články

  Lisovaný rohlík s libečkem

  Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

  Čarování s toustovým chlebem na rybách

  Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

  Vodní plocha Písková Lhota u Poděbrad (rybářský revír 411 983) očima Rybářského rozcestníku

  Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím