Rybářský rozcestník

Pomazánka z uzených ryb

Pomazánky z vyuzených ryb nebo uzenáče, cibule, másla a citronové šťávy.

1 náročnost
15 minut
 • 150 g uzených ryb nebo uzenáče
 • 100 g másla
 • 1 ks cibule
 • trochu citronové šťávy
 • špetka soli
 • Příprava

  1. Vykostěnou rybu umeleme na masovém strojku
  2. Povolené máslo utřeme do pěny, přidáme rybu, na jemno usekanou cibuli a trochu citronové šťávy, vše promícháme
  3. Není-li ryba dost slaná, pomazánku ještě dle chuti přisolíme.

  Nejčtenější články

  Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

  No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

  Chov a skladování žížal

  Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

  Výroba závaží z kamene

  Někdo se snaží celou montáž co nejvíce zneviditelnit ve vodě. Jiný zase používá klipsy na odhození zátěže při záseku, kdy je opravdu vhodné a také lacinější nechat ve vodě kus kamene, než zátěž olověnou. O šetrnosti k přírodě nemluvě! Ostatní chtějí třeba jen ušetřit. Vyrobte si tedy, za dlouhých zimních večerů, šetrné závaží z kousku drátu a kamene, v létě se jistě, tyto náhražky olova, budou hodit.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím