Rybářský rozcestník

Kvašená (fermentovaná) kukuřice

Kvašenou kukuřici využijeme jako nástrahu i samotnou návnadu, nebo ji lze použít jako součást různých krmných směsí a to i s mléčnou vodou, která vzniká při samotném kvašení kukuřice. Fermentovaná kukuřice chutná většině kaprovitých ryb, především pak kaprům a amurům.

2 náročnost
15 minut
+ 2-3 týdny kvašení  
vařenávařená
 • 5 kg a více krmné nevařené kukuřice
 • 1 kelímek kefíru, kefírového mléka nebo bílého jogurtu
 • 5-10 lžic cukru krystal
 • voda
 • vhodná nádoba, například umělohmotný sud s víčkem a madly
 • Příprava

  1. Do vhodné nádoby, například většího sudu s víčkem, nasypeme kukuřici, zalijeme ji horkou vodou tak, aby byla úplně potopená, vodu necháme prochladnout
  2. Na 5 kg kukuřice dáme 1 kelímek kefíru, vyklopíme ho do nádoby s kukuřicí, nasypeme cukr, na 5 kg kukuřice dáme 5-10 polévkových lžic cukru krystal, důkladně vše promícháme
  3. Do nádoby dolijeme tolik vody, aby sahala 5 až 10 cm nad kukuřici (pokud použijete umělohmotný, průhledný sud, bude pěkně vidět, kam až sahá kukuřice)
  4. Sud, či jinou vhodnou nádobu, zaklopíme poklopem, nebo překryjeme sáčkem, necháme při teplotě kolem 20 °C stát 2-3 týdny v klidu, směs nemícháme, jen občas zkontrolujeme tlak v nádobě, ze začátku také množství tekutiny, kukuřice musí být celou dobu fermentace potopená.

  Doporučení

  Mléčnou vodu z kukuřice rozhodně nevyléváme, je skvělá do partiklu, na zvlhčení krmítkových směsí a podobně.

  Nejčtenější články

  Feederování s žebrovými krmítky

  Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

  Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

  Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

  Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

  Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím