Rybářský rozcestník

Kvašená (fermentovaná) kukuřice

Kvašenou kukuřici využijeme jako nástrahu i samotnou návnadu, nebo ji lze použít jako součást různých krmných směsí a to i s mléčnou vodou, která vzniká při samotném kvašení kukuřice. Fermentovaná kukuřice chutná většině kaprovitých ryb, především pak kaprům a amurům.

2 náročnost
15 minut
+ 2-3 týdny kvašení  
vařenávařená
 • 5 kg a více krmné nevařené kukuřice
 • 1 kelímek kefíru, kefírového mléka nebo bílého jogurtu
 • 5-10 lžic cukru krystal
 • voda
 • vhodná nádoba, například umělohmotný sud s víčkem a madly
 • Příprava

  1. Do vhodné nádoby, například většího sudu s víčkem, nasypeme kukuřici, zalijeme ji horkou vodou tak, aby byla úplně potopená, vodu necháme prochladnout
  2. Na 5 kg kukuřice dáme 1 kelímek kefíru, vyklopíme ho do nádoby s kukuřicí, nasypeme cukr, na 5 kg kukuřice dáme 5-10 polévkových lžic cukru krystal, důkladně vše promícháme
  3. Do nádoby dolijeme tolik vody, aby sahala 5 až 10 cm nad kukuřici (pokud použijete umělohmotný, průhledný sud, bude pěkně vidět, kam až sahá kukuřice)
  4. Sud, či jinou vhodnou nádobu, zaklopíme poklopem, nebo překryjeme sáčkem, necháme při teplotě kolem 20 °C stát 2-3 týdny v klidu, směs nemícháme, jen občas zkontrolujeme tlak v nádobě, ze začátku také množství tekutiny, kukuřice musí být celou dobu fermentace potopená.

  Doporučení

  Mléčnou vodu z kukuřice rozhodně nevyléváme, je skvělá do partiklu, na zvlhčení krmítkových směsí a podobně.

  Nejčtenější články

  Lisovaný rohlík s libečkem

  Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

  Čarování s toustovým chlebem na rybách

  Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

  Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

  Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím