Rybářský rozcestník

Kvašená (fermentovaná) kukuřice

Kvašenou kukuřici využijeme jako nástrahu i samotnou návnadu, nebo ji lze použít jako součást různých krmných směsí a to i s mléčnou vodou, která vzniká při samotném kvašení kukuřice. Fermentovaná kukuřice chutná většině kaprovitých ryb, především pak kaprům a amurům.

2 náročnost
15 minut
+ 2-3 týdny kvašení  
vařenávařená
 • 5 kg a více krmné nevařené kukuřice
 • 1 kelímek kefíru, kefírového mléka nebo bílého jogurtu
 • 5-10 lžic cukru krystal
 • voda
 • vhodná nádoba, například umělohmotný sud s víčkem a madly
 • Příprava

  1. Do vhodné nádoby, například většího sudu s víčkem, nasypeme kukuřici, zalijeme ji horkou vodou tak, aby byla úplně potopená, vodu necháme prochladnout
  2. Na 5 kg kukuřice dáme 1 kelímek kefíru, vyklopíme ho do nádoby s kukuřicí, nasypeme cukr, na 5 kg kukuřice dáme 5-10 polévkových lžic cukru krystal, důkladně vše promícháme
  3. Do nádoby dolijeme tolik vody, aby sahala 5 až 10 cm nad kukuřici (pokud použijete umělohmotný, průhledný sud, bude pěkně vidět, kam až sahá kukuřice)
  4. Sud, či jinou vhodnou nádobu, zaklopíme poklopem, nebo překryjeme sáčkem, necháme při teplotě kolem 20 °C stát 2-3 týdny v klidu, směs nemícháme, jen občas zkontrolujeme tlak v nádobě, ze začátku také množství tekutiny, kukuřice musí být celou dobu fermentace potopená.

  Doporučení

  Mléčnou vodu z kukuřice rozhodně nevyléváme, je skvělá do partiklu, na zvlhčení krmítkových směsí a podobně.

  Nejčtenější články

  Haltýř z pračky

  Tam, kde je povolený haltýř, tedy bedna na živé rybky, která se pokládá na dno toku, lze ho vyrobit jednoduše ze staré pračky, do které se prádlo dávalo vrchem.

  Stravování u vody – krabičková metoda

  Na delších rybářských výpravách s kusem salámu a instantními polívkami prostě nevystačíme. Do hry se tak dostává tzv. krabičková metoda, tedy doma uvařená jídla uložená po porcích v krabičkách a pak zamrazená. U vody je pak stačí už jen ohřát.

  VIKING – elektrická energie pro vaše dobrodružství

  Tento článek je pro všechny, kteří aspoň jednou chtěli na rybách nabíjet svoje telefony, sonary, nebo si pustit přenosnou televizi a nechtěli pro nabíjení používat standardní a hlučné benzínové generátory.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím