Rybářský rozcestník

Kvašená (fermentovaná) kukuřice

Kvašenou kukuřici využijeme jako nástrahu i samotnou návnadu, nebo ji lze použít jako součást různých krmných směsí a to i s mléčnou vodou, která vzniká při samotném kvašení kukuřice. Fermentovaná kukuřice chutná většině kaprovitých ryb, především pak kaprům a amurům.

2 náročnost
15 minut
+ 2-3 týdny kvašení  
vařenávařená
 • 5 kg a více krmné nevařené kukuřice
 • 1 kelímek kefíru, kefírového mléka nebo bílého jogurtu
 • 5-10 lžic cukru krystal
 • voda
 • vhodná nádoba, například umělohmotný sud s víčkem a madly
 • Příprava

  1. Do vhodné nádoby, například většího sudu s víčkem, nasypeme kukuřici, zalijeme ji horkou vodou tak, aby byla úplně potopená, vodu necháme prochladnout
  2. Na 5 kg kukuřice dáme 1 kelímek kefíru, vyklopíme ho do nádoby s kukuřicí, nasypeme cukr, na 5 kg kukuřice dáme 5-10 polévkových lžic cukru krystal, důkladně vše promícháme
  3. Do nádoby dolijeme tolik vody, aby sahala 5 až 10 cm nad kukuřici (pokud použijete umělohmotný, průhledný sud, bude pěkně vidět, kam až sahá kukuřice)
  4. Sud, či jinou vhodnou nádobu, zaklopíme poklopem, nebo překryjeme sáčkem, necháme při teplotě kolem 20 °C stát 2-3 týdny v klidu, směs nemícháme, jen občas zkontrolujeme tlak v nádobě, ze začátku také množství tekutiny, kukuřice musí být celou dobu fermentace potopená.

  Doporučení

  Mléčnou vodu z kukuřice rozhodně nevyléváme, je skvělá do partiklu, na zvlhčení krmítkových směsí a podobně.

  Nejčtenější články

  Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

  Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

  Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

  Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

  Sendvič, jako taková nástraha poslední záchrany, do jarní ledové vody

  Každý rybář, který zkouší lovit v jarní ledové vodě, ví, že občas je opravdu těžké letargické ryby přimět k záběru. Ovšem existuje několik osvědčených nástrah, které často zajistí úspěšný lov i přes případnou aktuální neochotu ryb spolupracovat při prvních jarních vycházkách k vodě.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím