Rybářský rozcestník

Polévkové knedlíčky z rybích jiker

Polévkové knedlíčky z rybích jiker jsou skvělým doplňkem především rybích vývarů. Jsou velmi chutné, rozhodně stojí za tu práci se poprat s přípravou jiker na jejich kuchyňské zpracování!

2 náročnost
30 minut
Rybí
 • 100 g rybích jiker
 • 4 lžíce strouhanky
 • 2 lžíce krupice
 • 1 lžičku másla
 • muškátový oříšek
 • mletý černý pepř
 • voda
 • sůl
 • Příprava

  1. Jikry v mírně osolené vodě uvaříme do měkka.
  2. Vodu slijeme, odstraníme blanky, jikry propláchneme.
  3. K jikrám přidáme strouhanku, krupici, lžičku másla a ochutíme solí, pepřem a muškátovým oříškem, propracujeme v tužší těsto.
  4. Z těsta vypracuje knedlíčky, vložíme je do vroucího vývaru, až rybí knedlíčky začnou plavat na povrchu, jsou uvařené.

  Doporučení

  Recept na rybí vývar s rybími knedlíčky z jiker najdete zde: Rybí vývar s jikrovými knedlíčky

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Vytuněná umělá kukuřice

  Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

  Ryba v české kuchyni – 6. díl

  Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

  Mikbaits Masters 2023

  Zveme vás na 2. ročník Mikbaits Masters konaném na Podnovoveském rybníku od 1.6 do 4.6. 2023. Závod probíhá systémem chyt‘ a pust‘. Soutěží dvou-tříčlenná družstva, která loví na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem. Háčky s protihrotem povoleny! Povolen lov pouze na položenou délka návazce POVOLEN max. 80 cm!