Rybářský rozcestník

Na pánvi opečení pstruzi s fenyklem, rajčaty a žampiony

Rychlá minutka z nadívaných postruhů zprudka opečených na pánvi spolu s osminkami žampionů, přepůlenými rajčaty a stonky fenyklu.

2 náročnost
30 minut
Na pánvi opečení pstruzi s fenyklem, rajčaty a žampiony
 • Rozpis na 2 porce:
 • 2 ks pstruzi
 • 2 ks citrony
 • 2 ks středně velká rajčata
 • 1 ks menší bulvy fenyklu
 • 1 svazek petrželky
 • 4 lžíce kvalitního panenského olivového oleje
 • 2 lžičky nasekaného tymiánu
 • sůl
 • Příprava

  1. Očištěné, vykuchané ryby z venku na několika místech nařízneme
  2. Bulvu očištěného fenyklu a citrony nakrájíme na tenké plátky a dáme do vhodné misky, přidáme nasekanou petrželku a tymián, tak 3 lžíce olivového oleje, vše osolíme a okořeníme pepřem, směsí naplíme zevnitř osolené pstruhy
  3. Pstruhy z venku pokapeme zbylým olejem, vložíme na velkou pánev spolu s osminkami očištěných žampionů, zelenou posekanou částí fenyklu, přepůlenými rajčaty, osolíme, okořeníme pepřem a restujeme tak 8-10 minut, pak ryby i rajčata otočíme, houby promícháme a restujeme dalších cca 8-10 minut
  4. Pstruhy servírujeme pekně obložené houbami například s pečivem, různě upravenými brambory apod.

  Nejčtenější články

  Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

  Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

  Chytat dravce na živou či mrtvou rybičku nebo jen na umělé nástrahy? Je lov na živou nástrahu přežitek?

  V daleké minulosti to měli sportovní rybáři jednoduché, většinou chytali dravce na přirozenou nástrahu a to buď živou, nebo mrtvou, jinou volbu neměli. Časem se začali pro lov některých dravých ryb využívat i nástrahy umělé, což umožnil rozkvět sportovního rybolovu ruku v ruce s technickým vývojem, ten totiž dovolil výrobcům vláčecích nástrah nahradit dřevo umělými hmotami a dalšími materiály, z kterých se dnes vyrábí dokonalé napodobeniny rybek, ale i jiných vodních živočichů. Nejmodernější „měkké“ umělé nástrahy, které vznikly v USA, se velice rychle rozšířili jak do Evropy, tak i do Skandinávie. V severských zemích se tak s nastraženou živou rybkou již dnes téměř nesetkáte. V některých státech je pak chytání na živou nástrahu zakázané úplně!

  Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

  Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím