Rybářský rozcestník

Na pánvi opečení pstruzi s fenyklem, rajčaty a žampiony

Rychlá minutka z nadívaných postruhů zprudka opečených na pánvi spolu s osminkami žampionů, přepůlenými rajčaty a stonky fenyklu.

2 náročnost
30 minut
Na pánvi opečení pstruzi s fenyklem, rajčaty a žampiony
 • Rozpis na 2 porce:
 • 2 ks pstruzi
 • 2 ks citrony
 • 2 ks středně velká rajčata
 • 1 ks menší bulvy fenyklu
 • 1 svazek petrželky
 • 4 lžíce kvalitního panenského olivového oleje
 • 2 lžičky nasekaného tymiánu
 • sůl
 • Příprava

  1. Očištěné, vykuchané ryby z venku na několika místech nařízneme
  2. Bulvu očištěného fenyklu a citrony nakrájíme na tenké plátky a dáme do vhodné misky, přidáme nasekanou petrželku a tymián, tak 3 lžíce olivového oleje, vše osolíme a okořeníme pepřem, směsí naplíme zevnitř osolené pstruhy
  3. Pstruhy z venku pokapeme zbylým olejem, vložíme na velkou pánev spolu s osminkami očištěných žampionů, zelenou posekanou částí fenyklu, přepůlenými rajčaty, osolíme, okořeníme pepřem a restujeme tak 8-10 minut, pak ryby i rajčata otočíme, houby promícháme a restujeme dalších cca 8-10 minut
  4. Pstruhy servírujeme pekně obložené houbami například s pečivem, různě upravenými brambory apod.

  Nejčtenější články

  Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

  No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

  Chov a skladování žížal

  Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

  Výroba závaží z kamene

  Někdo se snaží celou montáž co nejvíce zneviditelnit ve vodě. Jiný zase používá klipsy na odhození zátěže při záseku, kdy je opravdu vhodné a také lacinější nechat ve vodě kus kamene, než zátěž olověnou. O šetrnosti k přírodě nemluvě! Ostatní chtějí třeba jen ušetřit. Vyrobte si tedy, za dlouhých zimních večerů, šetrné závaží z kousku drátu a kamene, v létě se jistě, tyto náhražky olova, budou hodit.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím