Rybářský rozcestník

Na pánvi opečení pstruzi s fenyklem, rajčaty a žampiony

Rychlá minutka z nadívaných postruhů zprudka opečených na pánvi spolu s osminkami žampionů, přepůlenými rajčaty a stonky fenyklu.

2 náročnost
30 minut
Na pánvi opečení pstruzi s fenyklem, rajčaty a žampiony
 • Rozpis na 2 porce:
 • 2 ks pstruzi
 • 2 ks citrony
 • 2 ks středně velká rajčata
 • 1 ks menší bulvy fenyklu
 • 1 svazek petrželky
 • 4 lžíce kvalitního panenského olivového oleje
 • 2 lžičky nasekaného tymiánu
 • sůl
 • Příprava

  1. Očištěné, vykuchané ryby z venku na několika místech nařízneme
  2. Bulvu očištěného fenyklu a citrony nakrájíme na tenké plátky a dáme do vhodné misky, přidáme nasekanou petrželku a tymián, tak 3 lžíce olivového oleje, vše osolíme a okořeníme pepřem, směsí naplíme zevnitř osolené pstruhy
  3. Pstruhy z venku pokapeme zbylým olejem, vložíme na velkou pánev spolu s osminkami očištěných žampionů, zelenou posekanou částí fenyklu, přepůlenými rajčaty, osolíme, okořeníme pepřem a restujeme tak 8-10 minut, pak ryby i rajčata otočíme, houby promícháme a restujeme dalších cca 8-10 minut
  4. Pstruhy servírujeme pekně obložené houbami například s pečivem, různě upravenými brambory apod.

  Nejčtenější články

  Chytáme candáty

  Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

  Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

  V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

  Cílený lov candátů ze břehu klasickou přívlačí

  Cílený lov jednotlivých druhů dravých ryb má svá úskalí, ale rozhodně se vyplatí zaměřit zájem na konkrétního dravce. Co predátor, to jiný způsob lovu a tak nejen zvolená technika lovu, ale především i správná volba montáže má velký vliv na úspěšnost našeho snažení. O dobré volbě místa snad ani nemusím mluvit, to je samozřejmostí, pokud jdeme cíleně po konkrétním vodním predátorovi, aby v daném místě vůbec zrovna byl. V tomto článku se zaměříme na lov candátů a to klasickou přívlačí ze břehu. Tedy nebudeme zde řešit vertikální přívlač, ale ani například drop shot.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím