Rybářský rozcestník

Domácí salát z matjesů

Máte chuť na něco dobrého k pivu či vínu? Vyzkoušejte tento originální recept na svačinový salát z nakládaných matjesů a dalších dobrot.

2 náročnost
30 minut
domácídomácídomácí
 • 200 g matjesů v oleji
 • 150 g žampionů
 • 150 g sterilované červené papriky
 • 2-3 lžíce láku z paprik
 • 1 svazek jarní cibulky
 • citronová šťáva
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Olej z matjesů slijeme, odložíme stranou, matjesy nakrájíme na proužky.
  2. Žampiony nakrájíme na plátky, vhodíme do vroucí vody, kterou ochutíme  lžící citronové šťávy, špetkou soli, povaříme do měkka (přidáním citronové šťávy zůstanou žampiony bílé), scedíme, necháme okapat.
  3. Nakrájené matjesy promícháme se žampiony, proužky sterilované červené papriky, nakrájenou jarní cibulkou. Ochutíme olejem z matjesů, lákem z paprik, pepřem, promícháme a necháme vychladit.
  4. Podáváme s pečivem a chlazeným pivem.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  FOR FISHING 2021

  12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

  Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

  Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

  Korbáčiky patří mezi TOP nástrahy do ledové vody

  Pokud si dokážete korbáčiky odepřít a nesníst je všechny, rozhodně je vyzkoušejte jako nástrahu na háček do studené vody. Hodí se na ně chytat od podzimu do jara, kdy na ně lze přemluvit více druhů ryb. Především na sýry můžeme chytat tlouště, parmy, podoustve, ostroretky, ale i kapry. V zimě na dírkách také pstruhy, především pak duháče.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím