Rybářský rozcestník

Lov sumců na lunchmeat

Když jsem poprvé viděl video sdílené v článku, velmi mě zaujalo a tak jsem hned první výpravu nahodil na sumce s pěknou kostkou lunchmeatu. Později jsem montáž několikrát předělal, ale jde především o nápad, zkusit nalákat sumce právě na masovou konzervu. Montáže a návazce v článku jsou jen pro inspiraci, klidně použijte své osvědčené! Hlavní je podělit se se sumci o část obědu, tedy v tomto případě konzervu lunchmeatu a počkat si, až vám nějaký ten vousáč zabere.

Většinou jsem v minulosti sumce lovil na živé rybičky a to jak na podvodní splávek, tak na kačenku tzv. na trhačku. Ovšem poslední rok se jim na můj háček nějak moc nechtělo a tak jsem je začal přemlouvat také na pelety. Halibutky máčené v játrovo-lososvém boosteru jsou skvělou nástrahou právě na sumce, ale také na velké kapry.

Ovšem to bych nebyl já, abych nevyzkoušel i něco jiného. Jak jsem již psal v úvodníku, inspirovalo mě níže posdílené video a zkusil jsem i lov sumců na masovou konzervu. Měl jsem jen jeden problém, podělit se se sumci o oběd, protože lunchmeat mám moc rád a nerad se dělím o jídlo! 🙂

Jsem zastáncem větších háčků i větší nástrahy, ale můžete vše podstatně zjemnit!

A jak tedy chytat na lunchmeat?

Je to prosté, konzervu otevřeme, nakrájíme na kostky, ty napíchneme na jehlu a navlékneme na přívěs háčku. Aby kostky konzervy nespadly z háčku, zajistíme je z jedné strany zarážkou (stoperem) a z druhé půlkou, nebo i celou Pop Up boilie a zarážkou. Popka nám chrání kostky masa při náhozu a pak ve vodě nástrahu i mírně nadzvedává ode dna, což je také žádoucí.

Montáž na položenou použijeme s průběžným olovem, háčky volíme podle zacílení ryby, menší nebo větší, stejně tak velikost kostek lunchmeatu a přívěsu pod háčkem. A zakrmení? Použijte PVA sáček nebo punčochu, pár kostek kolem nástrahy rozhodně zvýší možnost případného záběru.

Menší sousto klidně vezme i pěkný kapr nebo úhoř ….

Video k tématu:

Nejčtenější články

Houbička na mytí nádobí se hodí i na rybách!

Asi každý již držel v ruce houbičku na nádobí, i když se třeba vyhýbá kuchyni, jak jen může. Přesto se vyplatí si ji brát na ryby a to nejen na mytí nádobí. Můžeme ji použít třeba jako nosič vůní a chutí, nebo na ni lze dokonce chytat. Ovšem také se hodí jako pomocník při vyvážení krmení a nástrahy například s dálkově ovládanou lodičkou.

Použití PVA šňůrky (nitě) v praxi

PVA materiál (polyvinylalkohol) je pro rybáře velmi prospěšný. Vyrábějí se z něj totiž sáčky, punčochy, ale také pásky či šňůrky, které rybáři využívají na několik způsobů. Pomocí PVA sáčků či punčoch můžeme například dopravit na lovné místo přímo k háčku zakrmovací směs, pomocí šňůrek pak lze zafixovat nástrahy nebo dokonce části koncových sestav tak, aby se během nahazování nezamotaly, což rybáři zajistí jistotu, že má nastraženo přesně podle jeho představ a záběr může být velmi reálný. Dnes se ale zaměříme právě na PVA šňůrky a možnosti, jak je u vody využít.

Pozvánka na dětské závody do Příbrami

Místní organizace Příbram pořádá dětské náborové rybářské závody, které se konají 6. 10. 2024 na rybníku Horní Obora….