Rybářský rozcestník

Chytání za větru – potopení vlasce pomocí předního olova

Pokud hodně fouká, hlavně při silném nárazovém větru, je lepší mít vlasec potopený, pak nám přestanou zběsile propípávat hlásiče záběru. Toho lze dosáhnout například pomocí přídavné zátěže, olova potopeného hned pod špičkou prutu.

Přední

Špičku prutu umístíme blíže k vodě, před prut pak umístíme klouzavé olovo, které zajistíme provázkem. Skvělé jsou k tomu přímo určené olova, která mají klip, který se při záběru otevře a tak olovo nebrání zdolávání ryby. Takto můžeme pruty zajistit i při chytání na malém prostoru, kdy vedle sebe sedí více rybářů. Potopené vlasce se nepletou při zdolávání ryb.

Přední olovo s klipsem a provázkem pro potopení vlasce

Přední olovo s klipsem a provázkem pro potopení vlasce

Na rybářském trhu existuje více druhů zátěže určené k použití před špičku prutu. Jejich váha záleží na tom, zda tuto metodu použijeme na stojaté vodě, nebo na vodě tekoucí. Je jasné, že v proudné vodě je třeba použít větší zátěže. Výhodou je, že díky vlasci na dně přestanete mít problém s většími nečistotami, které často plavou v proudu a strhávají vlasce nahozené ve vodě. To je další z výhod používání olůvek k potopení a našponování vlasce na dně. Ovšem není revír jako revír, všude tam, kde jsou na dně nějaké vázky, nelze tuto metodu použít.

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Víte co dělají někteří rybáři když ryby neberou? Jdou na houby!

Ve vedrech po deštích se nám tento týden moc nevedlo, ryby nespolupracovali. Občas sice přišel nějaký kapřík, cejn či plotice. Dokonce jsme nachytali několik podouství, ale větší kapr, nebo sumec ne a ne si všimnout našich dobrot, co jsme máčeli ve vodě. A tak můj parťák, při venčení Sárinky, naší hlídačky, prošel křoví a zarostlé houští kolem našeho tábora…

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.