Rybářský rozcestník

Obalovací pasty

Obalovací pasty využíváme především při chytání na boilies nebo pelety. Jejich výhodou je možnost kombinovat různé chutě a také měnit tvar nástrahy. Ovšem hlavním smyslem obalovacích past je přilákat ryby k háčku, proto jejich důležitou složku tvoří suroviny, které do vody pouští pachovou stopu, která má za cíl zaujmout ryby ve vodním sloupci, i když plavou dále od nástrahy. Posilovač ve formě pasty také zatraktivňuje starší nástrahy, o které by třeba ryby ani neměly zájem, ale právě pastou obalené boilie nebo peletka dá nástraze druhou šanci.

Obalovací pasty - různé vůně a příchutě

Pasty mají veliké využití téměř po celý rok ovšem asi nejvíce fungují při lovu ve studené vodě zpočátku sezony a v pozdním podzimu, kdy ryby nejsou příliš aktivní. Tyto pasty totiž dobře uvolňují drobné částice a aroma, což zaručuje okamžité vysílání potravního signálu. Ovšem ani v létě, při lovu v teplejší vodě nejsou k zahození, přispívají totiž k prodloužení rozpadu nástrahy a při krátkých vycházkách máme také větší šanci, že ryby nástrahu rychleji najdou.

Obalovací pasta na nástraze …

Článek k tématu: Mivardi obalovací pasty ProActive – recenze

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.