Rybářský rozcestník

Montáž na úhoře pro daleké hody

Tato montáž je skvělá nejen na daleké náhozy, ale dá se použít i na revíry s kamenitým dnem či bahnem. Proto je také skvělá na lov úhořů i když se s na ni dají ulovit i další ryby dna, jako mníci, či malí sumci. Dotírat na háček ale budou i okouni a další milovníci žížal či kousků masa.

montážmontážmontáž

Jde o poměrně jednoduchou montáž, kterou navazujeme nejlépe přímo na kmenovou šňůru. Návazec se skládá asi z 20 cm dlouhého vlasce o slabším průměru a nosnosti, než je kmenová šňůra, koncového olova, úhořího háčku s dlouhým ramínkem, plovákem nebo podvodním splávkem a ještě bročky a zarážkami. To vše navlékáme na kmenovou šňůru.

Co tedy budeme potřebovat:

Koncové olovo volíme podle tipu prutu a také podle síly proudu…

Způsob navázání:

Na kmenovou šňůru (vlasec) navlékneme zarážku, pak plovák či podvodní splávek a opět zarážku, jde o to, aby jsem dokázali plovák zajistit ve vhodné délce. Pak navážeme háček a to nějakým vhodným uzlem, jakým si navazují háčky na drop shot montážích. Tedy uzel, který zajistí, aby háček držel kolmo ke kmenové šňůře. Ideální je například tento: Palomar uzel pro háčky na drop shot.

Na konec kmenové šňůry či vlasce navážeme obratlík, na druhý konec obratlíku pak přivážeme slabší vlasec a koncové olovo. Délku návazce s olovem volíme tak 20 cm, ale může být i delší, pokud například budeme chytat na revíru, kde je větší vrstva bahna. Podle dna, ale také podle sklonu kmenové šňůry po nahození volíme vzdálenost háčku od obratlíku. Vzdálenost plováku či podvodního splávku pak můžeme nastavovat díky zarážkám podle potřeby a co nám dovolí délka prutu.

TIP: Aby háček dobře držel v „T“ poloze, můžeme ho z obou stran zajistit bročky, pak se ani nehne.

Podvodní splávek se zarážkami…. dá se nastavovat vzdálenost od háčku!

Technika lovu s touto montáží:

Jde vlastně o klasickou položenou, kdy pomocný plovák, či podvodní splávek, pomáhá držet háček v ideální vzdálenosti ode dna. Díky zarážkám ho lze posouvat na kmenové šňůře a tak částečně měnit vzdálenost nástrahy s háčkem ode dna. Pokud tuto montáž použijeme v kombinaci s klasickým kaprovým prutem, pak volíme těžší olovo. To volíme i tehdy, pokud budeme chytat v silnějším proudu. Naopak na stojaté vodě může být olovo lehčí. Jinak se tato montáž osvědčila i při chytání s feederovým prutem.

Poznámka na konec:

Důležité je u této montáže, aby celá zůstala, po nahození, pěkně napnutá, pak funguje skvěle i pokud chytáte na feeder s jemnou feederovou špičkou.

Nejčtenější články

Od pondělí mohou rybáři lovit na území celého okresu, kde bydlí

I když se situace s covid-19 moc nelepší, přesto vláda rozhodla, že od pondělí budou moci lidé sportovat a vyrážet i do přírody v celém svém domovském okresu. Díky tomu i my rybáři můžeme po nedělí vyrazit na revíry mimo svoji obec.

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím