Rybářský rozcestník

Jednoduchá montáž s průběžným olůvkem

Jde o velmi úspěšnou montáž především na candáty, ale já ji s úspěchem používám i na lov dalších druhů ryb a to nejen dravců, ale i ryb kaprovitých. Jde jen o to, co zrovna pověsíme na háček.

stoper-olovo-průběžné1stoper-olovo-průběžné2montáž

Tahle montáž patří mezi nejednodušší montáže vůbec, přitom je velice univerzální a dá se na ni chytat kde co. Na celou, ale i řízek rybky například candáty a štiky, na žížalu pak mníky a úhoře, na kukuřici pak například tlouště či amury. A samozřejmě občas se splete i nějaký ten kapřík.

Co budeme potřebovat?

  • průběžné olůvko, ploché nebo kulaté (záleží, zde chceme, aby se nástraha na dně občas pohnula), 30-50 g
  • 1 metr i více fluorocarbonu
  • gumový korálek či jiná vhodná zarážka
  • obratlík s karabinkou

V jednoduchosti je krása….

Postup navázání:

Přímo na kmenovou šňůru či vlasec navlékneme olůvko, za něj navlékneme gumový korálek, pak uvážeme obratlík s karabinkou nějakým vhodným uzlem. Samotný návazec pak tvoří metr dlouhý fluorocarbon, na který z jedné strany uvážeme háček, z druhé uděláme smyčku, tu pak zahákneme pomocí karabinky. Toť vše!

Způsoby lovu s průběžným olovem a fluorocarbonem:

Při lovu candátů háček provlékneme řízkem z mrtvé ryby, nebo háček propíchneme přes oči nástražní rybky, případně přes její ústa. Pak může být nástražní rybka i živá. Velikost háčku volíme podle velikosti sousta, které zvolíme. Při lovu kaprovitých ryb je to stejné, jen na háček, či pod něj na přívěs místo masa, nastražíme kukuřici, rohlík, či jinou dobrotu. Při chytání mníků či úhořů, ale i menších sumců či trumenů, na vhodný háček nastražíme žížalu, či několik žížal.

Tato montáž skvěle funguje jak na stojaté vodě, tak na proudné, kde díky lehkému olovu občas háček na dně popojede, či poposkočí a jak víme ryby pohyb mají rády, občas je vyprovokuje k záběru.

Pomocí stoperu lze prodloužit celou sestavu….

Rada na závěr:

Pokud máme kratší návazec, stačí přímo na kmenové šňůře nastavit celkovou délku montáže pomocí nějakého vhodného stoperu.

Video návod k tématu: Průběžná montáž pro chytání dravců na položenou

Nejčtenější články

FOR FISHING 2021

12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

Korbáčiky patří mezi TOP nástrahy do ledové vody

Pokud si dokážete korbáčiky odepřít a nesníst je všechny, rozhodně je vyzkoušejte jako nástrahu na háček do studené vody. Hodí se na ně chytat od podzimu do jara, kdy na ně lze přemluvit více druhů ryb. Především na sýry můžeme chytat tlouště, parmy, podoustve, ostroretky, ale i kapry. V zimě na dírkách také pstruhy, především pak duháče.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím