Rybářský rozcestník

Jednoduchá montáž s průběžným olůvkem

Jde o velmi úspěšnou montáž především na candáty, ale já ji s úspěchem používám i na lov dalších druhů ryb a to nejen dravců, ale i ryb kaprovitých. Jde jen o to, co zrovna pověsíme na háček.

stoper-olovo-průběžné1stoper-olovo-průběžné2montáž

Tahle montáž patří mezi nejednodušší montáže vůbec, přitom je velice univerzální a dá se na ni chytat kde co. Na celou, ale i řízek rybky například candáty a štiky, na žížalu pak mníky a úhoře, na kukuřici pak například tlouště či amury. A samozřejmě občas se splete i nějaký ten kapřík.

Co budeme potřebovat?

  • průběžné olůvko, ploché nebo kulaté (záleží, zde chceme, aby se nástraha na dně občas pohnula), 30-50 g
  • 1 metr i více fluorocarbonu
  • gumový korálek či jiná vhodná zarážka
  • obratlík s karabinkou

V jednoduchosti je krása….

Postup navázání:

Přímo na kmenovou šňůru či vlasec navlékneme olůvko, za něj navlékneme gumový korálek, pak uvážeme obratlík s karabinkou nějakým vhodným uzlem. Samotný návazec pak tvoří metr dlouhý fluorocarbon, na který z jedné strany uvážeme háček, z druhé uděláme smyčku, tu pak zahákneme pomocí karabinky. Toť vše!

Způsoby lovu s průběžným olovem a fluorocarbonem:

Při lovu candátů háček provlékneme řízkem z mrtvé ryby, nebo háček propíchneme přes oči nástražní rybky, případně přes její ústa. Pak může být nástražní rybka i živá. Velikost háčku volíme podle velikosti sousta, které zvolíme. Při lovu kaprovitých ryb je to stejné, jen na háček, či pod něj na přívěs místo masa, nastražíme kukuřici, rohlík, či jinou dobrotu. Při chytání mníků či úhořů, ale i menších sumců či trumenů, na vhodný háček nastražíme žížalu, či několik žížal.

Tato montáž skvěle funguje jak na stojaté vodě, tak na proudné, kde díky lehkému olovu občas háček na dně popojede, či poposkočí a jak víme ryby pohyb mají rády, občas je vyprovokuje k záběru.

Pomocí stoperu lze prodloužit celou sestavu….

Rada na závěr:

Pokud máme kratší návazec, stačí přímo na kmenové šňůře nastavit celkovou délku montáže pomocí nějakého vhodného stoperu.

Video návod k tématu: Průběžná montáž pro chytání dravců na položenou

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?