Rybářský rozcestník

Jednoduchá montáž s průběžným olůvkem

Jde o velmi úspěšnou montáž především na candáty, ale já ji s úspěchem používám i na lov dalších druhů ryb a to nejen dravců, ale i ryb kaprovitých. Jde jen o to, co zrovna pověsíme na háček.

stoper-olovo-průběžné1stoper-olovo-průběžné2montáž

Tahle montáž patří mezi nejednodušší montáže vůbec, přitom je velice univerzální a dá se na ni chytat kde co. Na celou, ale i řízek rybky například candáty a štiky, na žížalu pak mníky a úhoře, na kukuřici pak například tlouště či amury. A samozřejmě občas se splete i nějaký ten kapřík.

Co budeme potřebovat?

  • průběžné olůvko, ploché nebo kulaté (záleží, zde chceme, aby se nástraha na dně občas pohnula), 30-50 g
  • 1 metr i více fluorocarbonu
  • gumový korálek či jiná vhodná zarážka
  • obratlík s karabinkou

V jednoduchosti je krása….

Postup navázání:

Přímo na kmenovou šňůru či vlasec navlékneme olůvko, za něj navlékneme gumový korálek, pak uvážeme obratlík s karabinkou nějakým vhodným uzlem. Samotný návazec pak tvoří metr dlouhý fluorocarbon, na který z jedné strany uvážeme háček, z druhé uděláme smyčku, tu pak zahákneme pomocí karabinky. Toť vše!

Způsoby lovu s průběžným olovem a fluorocarbonem:

Při lovu candátů háček provlékneme řízkem z mrtvé ryby, nebo háček propíchneme přes oči nástražní rybky, případně přes její ústa. Pak může být nástražní rybka i živá. Velikost háčku volíme podle velikosti sousta, které zvolíme. Při lovu kaprovitých ryb je to stejné, jen na háček, či pod něj na přívěs místo masa, nastražíme kukuřici, rohlík, či jinou dobrotu. Při chytání mníků či úhořů, ale i menších sumců či trumenů, na vhodný háček nastražíme žížalu, či několik žížal.

Tato montáž skvěle funguje jak na stojaté vodě, tak na proudné, kde díky lehkému olovu občas háček na dně popojede, či poposkočí a jak víme ryby pohyb mají rády, občas je vyprovokuje k záběru.

Pomocí stoperu lze prodloužit celou sestavu….

Rada na závěr:

Pokud máme kratší návazec, stačí přímo na kmenové šňůře nastavit celkovou délku montáže pomocí nějakého vhodného stoperu.

Video návod k tématu: Průběžná montáž pro chytání dravců na položenou

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….