Návazec Multi Rig se hodí především pro nastražení pop-up kuličky, ale také ho lze využít pro nastražení klasického potápivého boilies. Při nasání nástrahy kaprem, nebo i jinou rybou, se háček stočí do požadované polohy a většinou se zasekne do spodní části rybí tlamky a to i tehdy, když se snaží kapr nástrahu vyplivnout, tedy nejen při záseku rybářem!
German Rig je speciální montáž používaná profesionálními kaprařskými týmy. Její dokonalost spočívá ve více prvcích: 1. Potahovaná šňůra – její tuhost zamezuje vyplivnutí nástrahy z tlamky kapra bez zaseknutí háčku. 2. Tungstenový korálek – slouží k správnému stočení háčku v tlamce. 3. Obratlík na háčku – dokonale nabízí nástrahu na dně svým pohybem po ramínku háčku. 4. Šňůrka BaitFloss – funguje jako šňůrka na boilie, ale při zatavení není vidět (maskuje) zarážku.
Montáž Blow Out Tube Rig v překladu „vyfouknout trubici“ je ideální pro stojaté a čisté vody. Hlavní přednosti této montáže je její účinnost při záběrech opatrných kaprů, kteří často dokáží nástrahu opakovaně nasát a zase ji vyplivnout. Když se kapr snaží zbavit nástrahy (vyplivnout nástrahu), tehdy dochází za pomoci bužírky k natočení háčku a háček zůstává v kapří tlamce zaseknutý.
Chod rig slouží především při chytání na měkkém dně s plovoucí nástrahou. Dá se říci, že jde o helikoptérovou montáž na daleké hody, jenom že při nasání nástrahy kaprem u klasických montáží se nám kapr dříve či pozdeji sám zasekne. U této sestavy je to trochu jinak. Při nasáni nástrahy kaprem nám tato montáž pruží, takže když se ryba snaží odplout se soustem tak jí celá sestava svou hmotností stáhne zpátky a ryba se zasekne …
Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.
Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.
Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 775 684 842
rybarskyrozcestnik(@)seznam.cz
Copyright 2022 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.