Rybářský rozcestník

Chod rig – montáž

Chod rig slouží především při chytání na měkkém dně s plovoucí nástrahou. Dá se říci, že jde o helikoptérovou montáž na daleké hody, jenom že při nasání nástrahy kaprem u klasických montáží se nám kapr dříve či pozdeji sám zasekne. U této sestavy je to trochu jinak. Při nasáni nástrahy kaprem nám tato montáž pruží, takže když se ryba snaží odplout se soustem tak jí celá sestava svou hmotností stáhne zpátky a ryba se zasekne …

Čím je olůvko od kmenovýho vlasce dále, tím je celá sestava pružnějsí. Také je třeba přispůsobit barvu kmenového vlasce podle zabarvení dna, vlasec by mělo být vidět co nejméne. Je to trochu složitejší variace kaprové montáže, ale když ryby nejdou je třeba vyzkoušet vše.

Skladba Whatdafunk od interpreta Audionautix je zahrnutá do licencie Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Interpret: http://audionautix.com/

Nejčtenější články

Chce se vám na rybách na velkou? Řešíte Nerudovské, kde a kam s tím? :)

Někdo by řekl, že to není žádný problém, prostě si dřepnu a je to. Ale kdo občas nechá svoji stopu v přírodě, moc dobře ví, že bez přípravy to není žádná sranda si pohodlně ulevit. Když vynechám komáry, hovada a další havěť, co má ráda bílé zadky, ani keře, rákos či traviny nám nedělají dobře, když si čupneme na nevhodné místo. To nemluvím o situacích, kdy rybaříme na místech, kde je prostě na nás ze všech stran vidět. Kde pak spočinout a v klidu si udělat to svoje?

Háček v prstě, či jiné části těla, jak ho dostat ven?

Není větší nepříjemnosti u vody při chytání ryb, než když si rybář zarazí háček hluboko do prstu, či dokonce do jiné části těla. Pak je každá rada drahá, co v tu chvíli dělat. Zabalit nádobíčko a vyrazit ihned na pohotovost, nebo se pokusit háček si sám vytáhnout hned u vody? Ano, někdy si můžeme pomoci sami.

Výroba zakrmovacího praku z petláhve

Zakrmovací prak se používá především na dopravení koulí připravených z lepivé zakrmovací směsi na lovné místo. Je to šikovná pomůcka především pro kapráře. Dá se koupit, ovšem jeho cena je, ve většině rybářských obchodů, poměrně vysoká. Přitom se dá vyrobit téměř bez nákladů, jen z toho, co najdete doma.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím