Rybářský rozcestník

Chod rig – montáž

Chod rig slouží především při chytání na měkkém dně s plovoucí nástrahou. Dá se říci, že jde o helikoptérovou montáž na daleké hody, jenom že při nasání nástrahy kaprem u klasických montáží se nám kapr dříve či pozdeji sám zasekne. U této sestavy je to trochu jinak. Při nasáni nástrahy kaprem nám tato montáž pruží, takže když se ryba snaží odplout se soustem tak jí celá sestava svou hmotností stáhne zpátky a ryba se zasekne …

Čím je olůvko od kmenovýho vlasce dále, tím je celá sestava pružnějsí. Také je třeba přispůsobit barvu kmenového vlasce podle zabarvení dna, vlasec by mělo být vidět co nejméne. Je to trochu složitejší variace kaprové montáže, ale když ryby nejdou je třeba vyzkoušet vše.

Skladba Whatdafunk od interpreta Audionautix je zahrnutá do licencie Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Interpret: http://audionautix.com/

Nejčtenější články

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Rybářská křížovka – sladkovodní i mořské ryby

Máme pro vás novinku z naší redakce, rybářskou křížovku. Vyzkoušejte si, jestli se vám podaří vyluštit všechny názvy ryb, co jsem do křížovky vložili. Jde o zkrácené názvy jak sladkovodních tak mořských ryb. Tak hurá, pusťte se do luštění.

Základy výběru správného stanu pro rybáře

Rybářské stany a bivaky tvoří samostatný segment v rozsáhlé nabídce stanů. Jak se v něm zorientovat a které parametry jsou pro nákup úplně nejdůležitější?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím