Rybářský rozcestník

Chod rig – montáž

Chod rig slouží především při chytání na měkkém dně s plovoucí nástrahou. Dá se říci, že jde o helikoptérovou montáž na daleké hody, jenom že při nasání nástrahy kaprem u klasických montáží se nám kapr dříve či pozdeji sám zasekne. U této sestavy je to trochu jinak. Při nasáni nástrahy kaprem nám tato montáž pruží, takže když se ryba snaží odplout se soustem tak jí celá sestava svou hmotností stáhne zpátky a ryba se zasekne …

Čím je olůvko od kmenovýho vlasce dále, tím je celá sestava pružnějsí. Také je třeba přispůsobit barvu kmenového vlasce podle zabarvení dna, vlasec by mělo být vidět co nejméne. Je to trochu složitejší variace kaprové montáže, ale když ryby nejdou je třeba vyzkoušet vše.

Skladba Whatdafunk od interpreta Audionautix je zahrnutá do licencie Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Interpret: http://audionautix.com/

Nejčtenější články

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.

Rybářský ples v Rožmitále pod Třemšínem

Český rybářský svaz, místní organizace Rožmitál pod Třemšínem zve na tradiční Rybářský ples. Koná se 12. listopadu od 20 hodin v rožmitálském společenském centru. K tanci a poslechu bude hrát skupina Sekvence. Připravena bude bohatá rybí a zvěřinová tombola.