Rybářský spolek Lošany pořádá tradiční rybářské závody na rybníku v Lošanech. Chytá se na 2 pruty.
Adresa: Lošany
Odpovědná osoba: Jiří Volný
Telefon: 734639630
E-mail: [email protected]
Webové stránky: https://www.losany.cz/nase-obec/spolky-sdruzeni/rybarsky-spolek/
Nejúspěšnější rybářský závodník České republiky Pepa Konopásek na různé téma, především však k případné změně rybářského řádu o době lovu …
Já patřím mezi rybáře, co mají rádi všechno trochu předimenzované. Jak rybářské náčiní, tak i rybářskou bižuterii. I s velikostí nástrah to občas trochu přeháním podle hesla, chceš velkou rybu, chytej ne velkou nástrahu. Ovšem ne vždy je to tak. Někdy se vyplatí vše opravdu hodně zjemnit. Pak si člověk může úžasně zachytat i tehdy, kdy na běžnou výbavu a standardně velké nástrahy nic nebere.
Ministerstvo zemědělství chce zaplatit 4,5 milionu korun České televizi, aby natočila a odvysílala tři díly Rybího světa Jakuba Vágnera. Informaci o zakázce dostane v pondělí vláda. Všechny díly by měli diváci vidět do konce roku 2018. Minulá série vznikla v roce 2015, stála stejnou sumu.
Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.
Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…
Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 775 684 842
rybarskyrozcestnik(@)seznam.cz
Copyright 2023 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.