Rybářský rozcestník

Vyuzené, zavařené kousky ryb

Nejprve do slané, česnekové pasty naložené části ryb, vyuzené v celku, pak rozebrané – natrhané na kousky, naložené do oleje s kořením, skleničky nakonec sterilované.

2 náročnost
360 minut
+ doba naložení a odležení  
 • 1 kg i více filet či podkov ryb
 • 1 palice česneku
 • drcený kmín
 • sůl dle potřeby
 • rostlinný (olivový) olej
 • menší zavařovací sklenice s víčky
 • Příprava

  1. Vykuchané, očištěné, větší ryby naporcované, menší můžeme nechat v celku, omyté necháme důkladně okapat.
  2. Připravené ryby naložíme do česnekové pasty připravené utřením stroužků česneku se solí. Ještě je mírně posypeme drceným kmínem, ve vhodné nádobě je necháme naložené v chladnu 24 hodin.
  3. Naložené rybí maso otřeme od česneku, pověsíme do udírny nebo položíme na rošty v udírně, udíme při teplotě 70 °C 4-5 hodin.
  4. Ryby obereme z kostí, můžeme je natrhat, natrhané kousky vyskládáme do vhodných zavařovacích skleniček, zalijeme olejem, důkladně uzavřeme.
  5. Sterilujeme těsně pod bodem varu cca 1 hodinu. Pak necháme sklenice důkladně vychladnout.
  6. Skladujeme v chladnu, po 14 dnech můžeme konzumovat.

  Doporučení

  Olej můžeme ještě vytunit! Stačí ho zahřát na 10 minut na 60 °C, vložit do něj bobkový list a několik kuliček pepře a nového koření, pak ho použít, až úplně vychladne.

  Nejčtenější články

  NONSTOP – lov ryb po půlnoci. Proč s ním všichni dělají takovou vědu?

  Dříve jsem byl velkým propagátorem lovu ryb pře půlnoc, nyní již mám pochyby, jak moc jde o výhodu moci chytat ryby celou noc. Po několika letech, co na revírech v NONSTOP režimu chytám, jsem totiž zjistil, že těch ryb, chycených v noci, zase až tak moc není.

  Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

  Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

  Žebrové krmítko naplněné pečivem

  V žebrovém krmítku skvěle drží jak větší kusy rohlíku, tak i kousky chleba. Lze pečivem naplnit a plně nahradit klasickou zakrmovací směs. I když jde o nouzové řešení, pokud nám například dojde zakrmovací směs, občas se vyplatí pečivo nasadit i místo krmné směsi jako hlavní zakrmovací složku krmení.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím