Rybářský rozcestník

Vyuzené, zavařené kousky ryb

Nejprve do slané, česnekové pasty naložené části ryb, vyuzené v celku, pak rozebrané – natrhané na kousky, naložené do oleje s kořením, skleničky nakonec sterilované.

2 náročnost
360 minut
+ doba naložení a odležení  
 • 1 kg i více filet či podkov ryb
 • 1 palice česneku
 • drcený kmín
 • sůl dle potřeby
 • rostlinný (olivový) olej
 • menší zavařovací sklenice s víčky
 • Příprava

  1. Vykuchané, očištěné, větší ryby naporcované, menší můžeme nechat v celku, omyté necháme důkladně okapat.
  2. Připravené ryby naložíme do česnekové pasty připravené utřením stroužků česneku se solí. Ještě je mírně posypeme drceným kmínem, ve vhodné nádobě je necháme naložené v chladnu 24 hodin.
  3. Naložené rybí maso otřeme od česneku, pověsíme do udírny nebo položíme na rošty v udírně, udíme při teplotě 70 °C 4-5 hodin.
  4. Ryby obereme z kostí, můžeme je natrhat, natrhané kousky vyskládáme do vhodných zavařovacích skleniček, zalijeme olejem, důkladně uzavřeme.
  5. Sterilujeme těsně pod bodem varu cca 1 hodinu. Pak necháme sklenice důkladně vychladnout.
  6. Skladujeme v chladnu, po 14 dnech můžeme konzumovat.

  Doporučení

  Olej můžeme ještě vytunit! Stačí ho zahřát na 10 minut na 60 °C, vložit do něj bobkový list a několik kuliček pepře a nového koření, pak ho použít, až úplně vychladne.

  Nejčtenější články

  O pohár předsedy SÚS 2022

  Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

  Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

  Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

  Územní kolo Zlaté udice 2022

  Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím