Rybářský rozcestník

Teplá kaviárová omáčka

Omáčka servírovaná teplá, skvělá nejlépe k pečenému kapru či úhoři.

1 náročnost
10 minut
 • Rozpis na 2 porce:
 • 0,25 l světlého masového vývaru
 • 2 lžíce olivového oleje
 • 1 lžíce usekané patrželky a pažitky
 • 1/2 ks citrónu (šťáva)
 • 200 g kaviáru
 • Příprava

  1. Vývar přivedeme k varu, přidáme citronovou šťávu, olej, pažitku a petrželku
  2. Vše promícháme, nakonec do horké omáčky přimícháme kaviár.

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2023

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

  Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

  Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

  Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

  Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.