Rybářský rozcestník

Udící moučka na potírání ryb

Jeden ze způsobů kořenění ryb při uzení. Koření se nepřidává do solného nálevu, ale ryba se po nasolení a osušení potře směsí koření a toto koření se po vyuzení opět částečně setře.

1 náročnost
10 minut
 • 2 díly koriandrových semen
 • 2 díly jalovcových bobulí
 • 2 díly zrnek pepře
 • 1 díl nového koření
 • Příprava

  1. Koření roztlučeme v hmoždíři nebo v plastovém sáčku paličkou
  2. Rybu po nasolení a osušení potřeme touto směsí koření, koření po vyuzení opět částečně setřeme.

  Doporučení

  Kromě uvedeného koření lze k udicí moučce přidat několik jalovcových větviček.

  Poznámka

  Více viz. škola vaření: Koření vhodné k uzení ryb.

  Nejčtenější články

  Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

  Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

  Co vše lze nastražit na přívěs háčku

  Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

  Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

  Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?