Rybářský rozcestník

Udící moučka na potírání ryb

Jeden ze způsobů kořenění ryb při uzení. Koření se nepřidává do solného nálevu, ale ryba se po nasolení a osušení potře směsí koření a toto koření se po vyuzení opět částečně setře.

1 náročnost
10 minut
 • 2 díly koriandrových semen
 • 2 díly jalovcových bobulí
 • 2 díly zrnek pepře
 • 1 díl nového koření
 • Příprava

  1. Koření roztlučeme v hmoždíři nebo v plastovém sáčku paličkou
  2. Rybu po nasolení a osušení potřeme touto směsí koření, koření po vyuzení opět částečně setřeme.

  Doporučení

  Kromě uvedeného koření lze k udicí moučce přidat několik jalovcových větviček.

  Poznámka

  Více viz. škola vaření: Koření vhodné k uzení ryb.

  Nejčtenější články

  Lov kaprů tzv. „na trhačku“ (pomocí kolíčků na prádlo)

  Kapry metodou trhačky, tzv. „na kolíčky“, chytáme z několika důvodů. Především všude tam, kde je hodně silný proud a máme problém udržet své montáže pěkně v klidu u dna na námi zvoleném místě. Dalším důvodem může být hodně nečistot plovoucích jak na hladině, tak pod ní, například po bouřích, velkých lijácích a podobně. Vlasec vedený vzduchem nad vodou totiž není strhávaný proudem a nepořádek unášený vodou se na něj nemá jak zachytit.

  Swinger nahrazený kolíčkem na prádlo a gumou

  Nahradit rozbitý swinger kolíčkem na prádlo a gumou napadlo mého kamaráda poměrně nedávno. V nouzi si prostě rybář musí umět poradit. Ovšem všechny nás šokovalo, že celý systém pak fungoval lépe, jako s klasickým swingerem.

  Velké sousto z kukuřice pro větší kapry

  Velké sousto vyselektuje drobnější ryby a tak záběr přijde jen od většího kusu. To docílíme použitím více kukuřic najednou napíchnutých na přívěs háčku s očkem uvázaného pomocí bezuzlového vázání …

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím