Rybářský rozcestník

Tatarák z tresky

Jednoduchý recept na rybí tatarák, v tomto případě z čerstvých filetů tresky. Skvělá dobrota nejen na klasické topinky, ale i na opečené tousty či jiné pečivo.

1 náročnost
30 minut
+ doba odležení  
tataráktataráktatarák
 • 500 g filetů z tresky
 • 1 ks cibule
 • sladká červená paprika
 • citronová šťáva
 • worchestr
 • tabasco
 • pepř
 • sůl
 • Na ozdobu: petrželka, nakrájená červená paprika
 • Příprava

  1. Filety (bez kůže) umeleme na strojku na maso.
  2. K umletému masu přidáme jemně nakrájenou cibuli, podle chuti okořeníme worchestrem, tabascem (pár kapek), citronovou šťávou, červenou mletou paprikou, solí, pepřem, promícháme, necháme alespoň 1 hodinu v lednici odležet.
  3. Směs mažeme na opečené topinky, ozdobíme petrželkou a proužkem červené papriky.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Termíny vytírání ryb

  Znalost měsíců, kdy se tře ten či onen druh ryb, se rozhodně hodí každému rybáři. Právě v době vytírání nemají ryby náladu na nic jiného, než právě na své milostné hrátky. Většinou nepřijímají potravu a tak chytnou rybu, která je právě ve tření, je téměř nemožné. Proto nemá smysl cíleně lovit ten druh, který se zrovna vytírá. Je pravda, že u ryb hájených jejich ochrana probíhá právě v době vytírání, což je logické a tak stejně v tu dobu máme zakázáno hájený druhy ryb chytat. Ovšem pozor. Například počasí některé roky může dobu vytírání opozdit, nebo naopak, při teplém jaru, urychlit. Ale jinak je tato tabulka poměrně přesná!

  Drop Shot – základy

  Celkově při vedení nástrahy vodou je právě u techniky vláčení zkušenost a um rybáře tou alfou a omegou úspěchu. Ale to vlastně platí pro všechny rybolovné techniky. Některé ovšem vyžadují více znalostí rybáře, než jiné. Bohužel chytat jemnou, případně střední přívlačí s montáží ukončenou olovem a umělou nástrahou upevněnou 40 až 50 cm ode dna vyžaduje ruce i hlavu již protřelého rybáře. Proto doporučuji nejprve pár kilometrů a hodin strávit klasickou vláčkou a až po té, se začít zabývat technikou Drop Shot, která je vhodná spíše pro zkušenější vláčkaře.

  Základy lovu ryb pod ledem, tedy tzv. na dírkách

  I přes stálé legislativní komplikace se v Česku najdou revíry, kde si lze legálně zachytat ve vyvrtaných dírách v ledu. Je to rybolovná technika, kterou každým rokem podlehne stále více rybářů, kteří se nechtějí smířit s tím, že jim mráz a ledová krusta brání využívat jiné, běžné techniky lovu ryb. Prostě někdo to doma u televize a krbu nevydrží ani v zimě! 🙂

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím