Rybářský rozcestník

Pomazánka z uzené makrely s vejci

Podle tohoto receptu připravená pomazánka je vyrobená z masa vyuzené makrely zbavené kostí, kyselých okurek, nastrouhaných vajíček uvařených natvrdo, sardelové pasty, majonézy a koření. Ovšem lze použít i jiný druh vyuzené ryby!

1 náročnost
15 minut
pomazánkapomazánkapomazánka
 • 350-400 g masa z uzené makrely zbavené kostí
 • 1-2 lžíce majonézy
 • 1/2 lžičky sardelové pasty
 • 4 ks vejce uvařená natvrdo
 • 2 ks kyselé okurky
 • pepř
 • sůl
 • na ozdobu červená paprika a petrželka
 • Příprava

  1. Maso z makrely v misce rozmělníme vidličkou. Přidáme najemno nastrouhaná vejce, nakrájenou okurku, vše promícháme.
  2. Pro zvýraznění rybí chuti přidáme sardelovou pastu, zjemníme majonézou, dochutíme pepřem, solí, pak pomazánku promícháme, necháme rozležet.

  Doporučení

  Mažeme na pečivo, například toastový chléb, ozdobíme paprikou a petrželkou.

  Poznámka

  Text i foto: D.Marounek

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2023

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

  Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

  Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

  Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

  Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.