Rybářský rozcestník

Polévka ze štiky

Starý recept jihočeských baštýřek, které dobře věděli, jak rybu zpracovat nejlépe, aby dobře chutnala.

2 náročnost
50 minut
polévkapolévka
 • Příprava

  1. Odřezky zalijeme vodou, osolíme, přidáme 1 celou cibuli, bobkový list, nové koření, celý pepř, vaříme na mírném plameni 30 minut, během vaření sbíráme pěnu.
  2. Vývar scedíme, obereme rybí maso zbavené kostiček, dáme stranou do misky.
  3. V hrnci rozehřejeme máslo, zaprášíme moukou, uděláme světlou jíšku.
  4. Jíšku zalijeme rybím vývarem, přidáme najemno nastrouhanou cibuli, mrkev, celer a natrhanou střídku z housek, vaříme 15 minut.
  5. Polévku propasírujeme přes cedník, nebo rozmixujeme tyčovým mixérem na hladký krém.
  6. Přidáme smetanu, špetku muškátového květu, dochutíme citronovou šťávou, solí, pepřem, krátce povaříme.
  7. Do talířů přidáme 2 lžíce rybího masa a zalijeme polévkou, posypeme sušenou petrželkou.

  Poznámka

  Text i foto: Dalibor Marounek

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2023

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

  Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

  Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

  Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

  Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.