Rybářský rozcestník

Polévka ze štiky

Starý recept jihočeských baštýřek, které dobře věděli, jak rybu zpracovat nejlépe, aby dobře chutnala.

2 náročnost
50 minut
polévkapolévka
 • Příprava

  1. Odřezky zalijeme vodou, osolíme, přidáme 1 celou cibuli, bobkový list, nové koření, celý pepř, vaříme na mírném plameni 30 minut, během vaření sbíráme pěnu.
  2. Vývar scedíme, obereme rybí maso zbavené kostiček, dáme stranou do misky.
  3. V hrnci rozehřejeme máslo, zaprášíme moukou, uděláme světlou jíšku.
  4. Jíšku zalijeme rybím vývarem, přidáme najemno nastrouhanou cibuli, mrkev, celer a natrhanou střídku z housek, vaříme 15 minut.
  5. Polévku propasírujeme přes cedník, nebo rozmixujeme tyčovým mixérem na hladký krém.
  6. Přidáme smetanu, špetku muškátového květu, dochutíme citronovou šťávou, solí, pepřem, krátce povaříme.
  7. Do talířů přidáme 2 lžíce rybího masa a zalijeme polévkou, posypeme sušenou petrželkou.

  Poznámka

  Text i foto: Dalibor Marounek

  Nejčtenější články

  Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

  15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

  Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

  Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

  FOR FISHING 2024 – den druhý

  Pokud se včera občas nedalo nějakou tou uličkou protáhnout, dnes to není o nic lepší! Letos je rybářský veletrh FOR FISHING opravdu hojně navštěvovaný. Mě se ho podařilo celý prolétnout za dva dny a přiznám se, že šlo o pěkný kvapík. Občas jsem se na nějakém stánku zasekl, protože novinek je tu letos opravdu hodně. Dnes vám představím dalších pár firem a výrobků, které by některé z vás mohli na letošním FOR FISHINGu zaujmout.