Rybářský rozcestník

Pažitkové máslo

Takto připravené máslo podáváme například k vařeným nebo dušeným rybám.

1 náročnost
10 minut
+ doba povolení a opětovného ztuhnutí  
Pažitkové máslo
 • 100 g neochuceného másla
 • 1 lžíce nadrobno pokrájené pažitky
 • 1 lžička citronové šťávy
 • mletý černý pepř
 • sůl
 • alobal nebo potravinářská fólie
 • Příprava

  1. Povolené máslo utřeme spolu s nasekanou pažitkou
  2. Dochutíme citronovou šťávou, pepřem a solí, opět důkladně propracujeme
  3. Vytvarujeme váleček, který zabalíme do alobalu nebo potravinářské fólie, necháme v ledničce ztuhnout.

  Nejčtenější články

  NONSTOP revíry 2023

  V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

  Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

  Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

  Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

  Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.