Rybářský rozcestník

Paprikové máslo

Povolené máslo ochucené mletou sladkou a pálivou paprikou, také solí, po ztuhnutí vhodné na dochucení ryb a rybích pokrmů.

1 náročnost
5 minut
+ doba změknutí a opětovného ztuhnutí  
Paprikové máslo
 • 100 g másla
 • 10 g mleté sladké papriky
 • 10 g mleté pálivé papriky
 • sůl
 • Příprava

  1. Máslo necháme mírně změknout při pokojové teplotě
  2. Do másla vmícháme sladkou mletou papriku a trochu soli
  3. Máslo vytvarujeme do válečku a dáme ztuhnout do lednice, můžeme ho zabalit do alobalu nebo potravinářského papíru.

  Nejčtenější články

  Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

  Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

  Ryby v české kuchyni – 1. díl

  Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.

  Ryba v české kuchyni – 3. díl

  Jak bylo uvedeno v minulých dílech, ryby se ve středověku objevovaly na stolech především šlechty, měšťanů a bohatších sedláků, ovšem postupem času si je mohl dopřát i chudý lid. Zakoupit se daly třeba na trzích, kde tehdy fungoval také barterový systém (směnný obchod), takže chudší vrstvy obyvatel mohly zakoupit nebo častěji směnit ryby od říčních rybářů, kteří je na trh dodávali. Rybáři občas ryby směnili za jiné zboží, za maso od řezníků, zeleninu, ale také košíky, či jiné potřeby do domácnosti, ale i pro práci.