Rybářský rozcestník

Obložení slanečci

Slanečci máčení ve vodě, zbavení kůže, naložení v nálevu z oleje a octa.

1 náročnost
20 minut
 • 500 g slanečků
 • 1-2 ks natvrdo uvařených vajec
 • 2 ks sterilované okurky
 • 1 ks větší cibule
 • voda
 • ocet
 • olej
 • Příprava

  1. Slanečky namočíme nejméně na 6 hodiny do studené vody
  2. Stáhneme z nich kůži, odřízneme hlavy, ocasy a vykostíme
  3. Filé ze slanečků složíme na mísu do původního tvaru, přidáme hlavy a ocasy, ozdobíme prstýnky cibule, kolečky natvrdo uvařených vajec a čerstvými nebo sterilovanými okurkami
  4. Slanečky pokapeme zálivkou ze dvou dílů oleje a jednoho dílu octa.

  Nejčtenější články

  Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

  Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?