Rybářský rozcestník

Napařené „nastartované“ boilies na krátkodobý lov kaprů

Takto „nastartované“ boilies se skvěle hodí při krátkodobém lovu kaprů jak na zakrmení, tak pod háček jako nástraha. Okamžitě, po vhození do vody, se na lovném místě začne do okolí vypouštět pachová stopa a mrak z jemných částic. Pokud někde v okolí budou kapři, je velká šance, že připlavou hodovat. Toto boilies je tedy ideální po celý rok při krátkodobých půldenních až jednodenních výpravách, nebo do ledové podzimní a zimní vody. Ovšem ani v brzkém jaru by vás neměli nechat na holičkách. 🙂

1 náročnost
30 minut
nastartovane-boilies4nastartovane-boilies5nastartovane-boilies2nastartovane-boilies6nastartovane-boilies3koule-sparene-startovaci5koule-sparene-startovaci6boilis-spareni7boilis-spareni3
  • 1 kg boilies
  • 0,5 l vařící vody (nebo dle potřeby!)
  • 1-2 dcl oblíbeného tekutého boosteru
  • 2-3 dcl sypkého atraktoru (suchá směs method mix, krmítková směs, strouhanka...)
  • kbelík s víčkem
  • Příprava

    1. Den před výpravou ze sáčku odsypeme do kbelíku či jiné nádoby s poklopem vhodné množství boilies, záleží na celkové době výpravy, ale lepší je spařit menší množství koulí a raději postup opakovat několikrát, pokud bude množství nedostatečné … (můžeme kombinovat jak velikosti koulí tak i chutě).
    2. Vařící vodou koule šokově spaříme, nalijeme jen tolik vody, aby byly koule sotva potopené, raději dáme o něco méně, než více!, zaklopíme a necháme 10 minut uzavřené, nekoukáme, aby jsme si neodpouštěli páru!
    3. Po napaření opatrně vylijeme obsah vody, koule nadipujeme nějakým vašim oblíbeným tekutým boosterem (nebo dipem), promícháme a necháme chvíli odpočinout.
    4. Nakonec použijeme nějaký sypký atraktor, nebo stačí strouhanka, kousky sypkého atraktoru se totiž budou odlepovat od koulí a lákat ryby i ve vodním sloupci.
    5. Takto upravené koule skladujeme krátkodobě dobře uzavřené, můžeme jimi zakrmovat, ale také na ně chytat. Boilies ideální do ledové podzimní a zimní vody, nebo po celý rok při krátkodobých, půldenních až jednodenních výpravách.

    Nejčtenější články

    Houbička na mytí nádobí se hodí i na rybách!

    Asi každý již držel v ruce houbičku na nádobí, i když se třeba vyhýbá kuchyni, jak jen může. Přesto se vyplatí si ji brát na ryby a to nejen na mytí nádobí. Můžeme ji použít třeba jako nosič vůní a chutí, nebo na ni lze dokonce chytat. Ovšem také se hodí jako pomocník při vyvážení krmení a nástrahy například s dálkově ovládanou lodičkou.

    Použití PVA šňůrky (nitě) v praxi

    PVA materiál (polyvinylalkohol) je pro rybáře velmi prospěšný. Vyrábějí se z něj totiž sáčky, punčochy, ale také pásky či šňůrky, které rybáři využívají na několik způsobů. Pomocí PVA sáčků či punčoch můžeme například dopravit na lovné místo přímo k háčku zakrmovací směs, pomocí šňůrek pak lze zafixovat nástrahy nebo dokonce části koncových sestav tak, aby se během nahazování nezamotaly, což rybáři zajistí jistotu, že má nastraženo přesně podle jeho představ a záběr může být velmi reálný. Dnes se ale zaměříme právě na PVA šňůrky a možnosti, jak je u vody využít.

    Pozvánka na dětské závody do Příbrami

    Místní organizace Příbram pořádá dětské náborové rybářské závody, které se konají 6. 10. 2024 na rybníku Horní Obora….