Rybářský rozcestník

Marinovaný mořkský ďas v pastě tandori masala

Mořský ďas je jedna z nejškaredějších ryb na světě, jeho maso má však znamenitou chuť. Kromě páteře je úplně bez kostí a jeho konzumace je tak velmi jednoduchá. Tento indický recept je na ďasa marinovaného v pastě Tandori masala, která dodá masu barvu a zajímavé aroma.

2 náročnost
20 minut
 • 800 g mořského ďasa
 • 1/2 skleničky pasty Tandori masala
 • 0,5-1 dcl olivového leje
 • tymián
 • sůl
 • Příprava

  1. Rybí maso zbavíme hřbetní kosti a nakrájíme na větší kostky
  2. Tandrori pastu smícháme s olivovým olejem, pak marinádou hojně potřeme rybí maso a necháme klidně i několik hodin odležet
  3. Marinovaného ďasa mírně osolíme a zprudka opečeme na pánvi na oleji
  4. Opečené kousky na závěr zapečeme v troubě vyhřáté na 200 °C, pečeme tak 10 minut, až bude maso z venku krásně červené a uvnitř svítivě bílé a měkké.

  Poznámka

  Více o mořském ďasu najdete v našem atlase mořských ryb: Mořský ďas (ďábel).

  Nejčtenější články

  Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

  Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

  Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

  Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

  Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

  Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….