Rybářský rozcestník

Ceviches (sevičes)

Exotický pokrm ze střední Ameriky na úpravu syrové ryby. Ve střední Americe od Mexika po Panamu je dostanete v každé slušné hospodě k pivu nebo tequile, jako u nás k pivu utopence. Vyrábí se z čerstvých mořských ryb, v našich podmínkách se nejlépe osvědčilo klasické filé, nebo maso ze sumce.

2 náročnost
30 minut
+ nejméně 8 hodin uležení  
Ceviches (sevičes)
 • 500 g rybího filé
 • 100 g strouhaného celeru
 • 4 ks stroužky česneku
 • 4 ks citróny
 • 1 ks větší cibule
 • 4 lžíce kečupu
 • 2 lžičky petrželky
 • 1 lžička chilli koření
 • 1 dl oleje
 • sůl
 • Příprava

  1. Syrové rybí filé pokrájíme na kostičky a dáme do skleněné misky, vymačkáme šťávu ze 2 citrónů a promícháme s kousky masa
  2. V hrníčku si připravíme zálivku z oleje, kečupu, chilli, česneku a soli, rozšleháme ji a zalijeme rybí filé
  3. Nastrouháme syrový celer, pokrájíme cibuli a petrželku, zeleninu promícháme s rybím masem
  4. V lednici necháme naložené rybí kostky nejméně 8 hodin uležet
  5. Seviches podáváme chlazené, s pečivem.

  Doporučení

  V našich podmínkách se na tento recept skvěle osvědčilo maso ze sumce!

  Poznámka

  Autor receptu: Dalibor Marounek

  Nejčtenější články

  Chytáme candáty

  Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

  Lov dravců na mrtvou rybku

  Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

  Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

  V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím