Rybářský rozcestník

Nová kategorie jídel v naší rybářské kuchařce – „Dehydrované (sušené) pokrmy“

Hlavně na vícedenní rybářské výpravy je potřeba, kromě jiného, přibalit si k rybářskému nádobíčku i jídlo pro nás rybáře, takové, kterému nebude vadit extrémní počasí, bude skladné, lehké…. vydrží a hlavně nezkazí se ani při nevhodném skladování. Přitom není důvod, proč si nepochutnat na dobrém obědě či večeři u vody a to i na delších výpravách bez zázemí s lednicí.

sušenátomato-instantníSlicesvepřové

Pokud vyrážíte na ryby s karavanem, či spíte v autě a součástí vaší výbavy je i funkční lednice, pak lze na výpravy vozit klasické potraviny. Ovšem co si zabalíte s sebou na cesty, pokud k vodě vyrážíte jen tak, nalehko? Pak se hodí právě potraviny, které se hned tak nezkazí. Dehydrované potraviny mají i další výhody. Jsou bez vody, tedy lehké, také více skladné, než klasické pokrmy. Nízká váha, menší balení a také trvanlivost, tak to jsou ty pravé vlastnosti pro milovníky delších výprav, ale bez zázemí s lednicí.

Proto jsme se letos rozhodli přidat do naší rybářské kuchařky i recepty, které potěší každého outdoorového milovníka, tedy i nás rybáře. I když lze sušené potraviny koupit, můžete si je usušit i doma, jak pomocí sušičky na potraviny, tak například na půdě v průvanu. Vytvořit si pak balíčky, nejlépe po porcích, nastavené například instantními těstovinami a ejhle, oběd u vody za pár minut je na světě. Stačí trochu horké vody, balíček dehydrovaného pokrmu, 2-3 minuty čekání a pak už stačí si pochutnat na skvělém jídle. Dehydrované kupované pokrmy jsou drahé, často stojí jeden balíček více, jak klasický oběd v restauraci a tak lze hodně ušetřit, pustíte-li se do sušených potravin a výrobě balíčků sami.

Usušené maso je také skvělé jako chuťovka k pivu, nebo tehdy, pokud vás bude honit mlsná. Prostě jde o takové chlapské mlsání.

Recepty na sušené pokrmy najdete zde: Dehydrované (sušené) pokrmy…  a samozřejmostí je, že budeme dále zveřejňovat další recepty na dehydrované pokrmy, a to i na celé balíčky, tedy na menu, které stačí zalít horkou vodou, chvíli počkat a pak se dobře najíst.

Recepty na sušené pokrmy:

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

Rybářské závody v Domamili 2023

Milí příznivci domamilských Rybářských závodů ,dovoluji si Vás pozvat tentokrát v sobotu 29. 4. 2023 k Janíčkovu rybníku Janíčkův rybník Domamil. Závodníci nemusí být členy Rybářského svazu. Jsou to dvoukolové závody, 1 prut, 2 návazce, 1 krmítko, povoleno vnadění, započítávají se úlovky větší 20 cm. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno!

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!