Rybářský rozcestník

Nová kategorie jídel v naší rybářské kuchařce – „Dehydrované (sušené) pokrmy“

Hlavně na vícedenní rybářské výpravy je potřeba, kromě jiného, přibalit si k rybářskému nádobíčku i jídlo pro nás rybáře, takové, kterému nebude vadit extrémní počasí, bude skladné, lehké…. vydrží a hlavně nezkazí se ani při nevhodném skladování. Přitom není důvod, proč si nepochutnat na dobrém obědě či večeři u vody a to i na delších výpravách bez zázemí s lednicí.

sušenátomato-instantníSlicesvepřové

Pokud vyrážíte na ryby s karavanem, či spíte v autě a součástí vaší výbavy je i funkční lednice, pak lze na výpravy vozit klasické potraviny. Ovšem co si zabalíte s sebou na cesty, pokud k vodě vyrážíte jen tak, nalehko? Pak se hodí právě potraviny, které se hned tak nezkazí. Dehydrované potraviny mají i další výhody. Jsou bez vody, tedy lehké, také více skladné, než klasické pokrmy. Nízká váha, menší balení a také trvanlivost, tak to jsou ty pravé vlastnosti pro milovníky delších výprav, ale bez zázemí s lednicí.

Proto jsme se letos rozhodli přidat do naší rybářské kuchařky i recepty, které potěší každého outdoorového milovníka, tedy i nás rybáře. I když lze sušené potraviny koupit, můžete si je usušit i doma, jak pomocí sušičky na potraviny, tak například na půdě v průvanu. Vytvořit si pak balíčky, nejlépe po porcích, nastavené například instantními těstovinami a ejhle, oběd u vody za pár minut je na světě. Stačí trochu horké vody, balíček dehydrovaného pokrmu, 2-3 minuty čekání a pak už stačí si pochutnat na skvělém jídle. Dehydrované kupované pokrmy jsou drahé, často stojí jeden balíček více, jak klasický oběd v restauraci a tak lze hodně ušetřit, pustíte-li se do sušených potravin a výrobě balíčků sami.

Usušené maso je také skvělé jako chuťovka k pivu, nebo tehdy, pokud vás bude honit mlsná. Prostě jde o takové chlapské mlsání.

Recepty na sušené pokrmy najdete zde: Dehydrované (sušené) pokrmy…  a samozřejmostí je, že budeme dále zveřejňovat další recepty na dehydrované pokrmy, a to i na celé balíčky, tedy na menu, které stačí zalít horkou vodou, chvíli počkat a pak se dobře najíst.

Recepty na sušené pokrmy:

Nejčtenější články

Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

FOR FISHING 2024 – den druhý

Pokud se včera občas nedalo nějakou tou uličkou protáhnout, dnes to není o nic lepší! Letos je rybářský veletrh FOR FISHING opravdu hojně navštěvovaný. Mě se ho podařilo celý prolétnout za dva dny a přiznám se, že šlo o pěkný kvapík. Občas jsem se na nějakém stánku zasekl, protože novinek je tu letos opravdu hodně. Dnes vám představím dalších pár firem a výrobků, které by některé z vás mohli na letošním FOR FISHINGu zaujmout.