Platí pro rok 2019! Leden, únor, březen se může na mimopstruhových revírech chytat od 5 do 22 hodin.
Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby, chtěli bychom Vás již tradičně informovat o vrcholném rybářském závodě sezóny místní organizace ČRS Kladruby, kterým byl již pátý ročník 24hodinového závodu. Závodního maratónu konaného ve dnech 11. – 12. srpna 2017 se na nádrži Záhorská účastnilo jedenatřicet vytrvalců především z řad kladrubské organizace. Přivítali jsme též několik významných hostů, kteří s naší organizací úzce spolupracují a velkou měrou ji podporují. Velkou radost nám udělala přítomnost vedoucího LRU ČRS v plavané a hospodáře MO Mladá Boleslav pana Radka Zahrádky, který se aktivně závodu účastnil a dalších významných osobností, kteří svou přítomností prohloubili prestiž těchto závodů. Zde bychom rádi jmenovali manažera výstavy For Fishing pana Michala Sedláčka a zástupce společnosti Timár Mix pana Pavla Chalupu.
Kdo by neznal zakrmovací raketu. Existuje několik velikostí a tipů, ale jedno mají společné, neplavou a tak když se při nahazování utrhnou, skončí na dně. Ovšem po namontování plováku nejen že zůstane raketa na hladině, ale při dobrém větru vám i sama připlave až k vám.
Každý národ má svůj zaručeně „nejlepší“ lék proti „opici“ a kocovině. Němci tvrdí, že ideální předehrou před bujným večerem je množství zeleniny, káva a čaj, odpoledne pak tomatový džus. Večer si pak každý může dopřát své oblíbené jídlo, k němuž by ale neměl chybět dušený květák. Dobrou prevencí má být také několik výtažků z ořechů, který posiluje činnost jater. Nejlepším lékem na „těžké opilcovo ráno“ je pak slaneček s kouskem celozrnného chleba. Účinná je i ovesná polévka s citrónovou šťávou a šálkem černé kávy. Moc nechutná, ale zato pomůže.
Nepřehlédněte náš e-mailový občasník, tedy krátké zprávičky o dění na našem webu. Občas vám do e-mailu zašleme novinky, co jsme pro vás připravili ... a co pro to udělat? Jen se stačí přihlásit k jejich odběru! :)
Někdo by řekl, že to není žádný problém, prostě si dřepnu a je to. Ale kdo občas nechá svoji stopu v přírodě, moc dobře ví, že bez přípravy to není žádná sranda si pohodlně ulevit. Když vynechám komáry, hovada a další havěť, co má ráda bílé zadky, ani keře, rákos či traviny nám nedělají dobře, když si čupneme na nevhodné místo. To nemluvím o situacích, kdy rybaříme na místech, kde je prostě na nás ze všech stran vidět. Kde pak spočinout a v klidu si udělat to svoje?
Není větší nepříjemnosti u vody při chytání ryb, než když si rybář zarazí háček hluboko do prstu, či dokonce do jiné části těla. Pak je každá rada drahá, co v tu chvíli dělat. Zabalit nádobíčko a vyrazit ihned na pohotovost, nebo se pokusit háček si sám vytáhnout hned u vody? Ano, někdy si můžeme pomoci sami.
Zakrmovací prak se používá především na dopravení koulí připravených z lepivé zakrmovací směsi na lovné místo. Je to šikovná pomůcka především pro kapráře. Dá se koupit, ovšem jeho cena je, ve většině rybářských obchodů, poměrně vysoká. Přitom se dá vyrobit téměř bez nákladů, jen z toho, co najdete doma.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 775 684 842
rybarskyrozcestnik(@)seznam.cz
Copyright 2021 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.