Rybářský rozcestník

Sáčky se zipem – šikovná pomůcka i pro nás rybáře

Multifunkční sáčky se zipem mají mnohostranné použití i pro nás rybáře. Díky zipu se z nich nic nevysype. Snadno se otevírají i zavírají, jsou průhledné, takže lehce identifikujeme jejich obsah. Hodí se například na doklady, rybářskou bižuterii a mnoho dalšího.

sáčkysáčkysáčky

Sáčky se zipy se nám rybářům opravdu hodí. Lze do nich naskládat kde co. Především drobnou rybářskou bižuterii, různá lanka, drobná olůvka, háčky či návazce ještě originál zabalené. Já osobně je využívám například na uchovávání belachanu, tedy extra smradlavé kostky, jejíž pach se díky sáčku se zipem nešíří po okolí.

Ano, právě na některé extra smradlavé atraktory jsou sáčky se zipem tou pravou zbraní. Nic se z nich nevysype, zip zajistí nejen obsah, ale také případný zápach vložených surovin.

Na českém trhu existují různé velikosti sáčků, ale také je rozdíl v jejich tloušťce. Dobře vybírejte, ale určitě je z čeho. V internetových e-shopech je velká nabídka těchto vychytaných sáčků.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč

Nejčtenější články

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?

Víte, jaký je rozdíl mezi celosvazovou povolenkou a povolenkou celorepublikovou?

Každý rok nám do redakce píše či volá mnoho rybářů, kterým není jasné, jaký je rozdíl mezi povolenkou k lovu ryb celosvazovou a povolenkou celorepublikovou. Přitom není až tak těžké to všeobecně definovat. Celosvazové povolenky platí na všech revírech územních svazů ČRS a na revírech Rady ČRS. Celorepublikové povolenky platí na všech revírech územních svazů, na revírech Rady ČRS a navíc i na revírech Moravského rybářského svazu.