Rybářský rozcestník

Sáčky se zipem – šikovná pomůcka i pro nás rybáře

Multifunkční sáčky se zipem mají mnohostranné použití i pro nás rybáře. Díky zipu se z nich nic nevysype. Snadno se otevírají i zavírají, jsou průhledné, takže lehce identifikujeme jejich obsah. Hodí se například na doklady, rybářskou bižuterii a mnoho dalšího.

sáčkysáčkysáčky

Sáčky se zipy se nám rybářům opravdu hodí. Lze do nich naskládat kde co. Především drobnou rybářskou bižuterii, různá lanka, drobná olůvka, háčky či návazce ještě originál zabalené. Já osobně je využívám například na uchovávání belachanu, tedy extra smradlavé kostky, jejíž pach se díky sáčku se zipem nešíří po okolí.

Ano, právě na některé extra smradlavé atraktory jsou sáčky se zipem tou pravou zbraní. Nic se z nich nevysype, zip zajistí nejen obsah, ale také případný zápach vložených surovin.

Na českém trhu existují různé velikosti sáčků, ale také je rozdíl v jejich tloušťce. Dobře vybírejte, ale určitě je z čeho. V internetových e-shopech je velká nabídka těchto vychytaných sáčků.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč

Nejčtenější články

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Mikbaits Masters 2023

Zveme vás na 2. ročník Mikbaits Masters konaném na Podnovoveském rybníku od 1.6 do 4.6. 2023. Závod probíhá systémem chyt‘ a pust‘. Soutěží dvou-tříčlenná družstva, která loví na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem. Háčky s protihrotem povoleny! Povolen lov pouze na položenou délka návazce POVOLEN max. 80 cm!