Rybářský rozcestník

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

bednabednabednabednabedna

Dlouho jsem pokukoval po nějakém šikovném boxu na rybářskou bižuterii, ale i na větší kusy jako cívky, splávky, kleště… prostě na vše, co se tak rybářovi může hodit u vody při chytání kaprů. V rybářských obchodech si ne a ne vybrat, většinou mě vadilo uspořádání různých rybářských kufrů či boxů a také občas cena, který někdy byla opravdu nesmyslná. Váhal jsem s koupí tak dlouho, až jsem jednou v Baumaxu narazil na akci, ve které byl šikovný box na nářadí, třípatrový, dokonce s kolečky. Neváhal jsem ani chvíli, bylo to přesně to, co jsem čekal od šikovného kufru-boxu pro rybáře. A tak jsem si pomůcky na kapry i s bižuterií přendal do nového boxu a hurá k vodě. Box s kolečky se stal mou velmi oblíbenou pomůckou, dokonce tak moc jsem si tento box oblíbil, že jsem si koupil ještě jeden, tentokráte na věci pro lov sumců.

Každý má jiný vkus, jiné potřeby a očekávání, co vlastně od takového kufru, boxu či rybářské tašky vlastně vyžaduje. Já měl tři kritéria, tedy přehlednost, variabilitu a velikost, aby se mě do boxu vešlo vše, co potřebuji na daný druh rybolovu, tedy kromě prutů, vaničky a podběráku. A jsem spokojený! Do boxu pro kapry jsem dostal opravdu vše, stejně tak do boxu na dravce a to včetně krmení a nástrah. Měl jsem jen jeden problém, jak je od sebe odlišit, abych si je nepletl. Bylo by špatné vyrazit na sumce s boxem na kapry a naopak. 🙂 To jsem vyřešil jednou samolepkou a zatím jsem si kufry nepopletl. Koneckonců po zahájení dravcové sezóny je tahám oba, protože chytám jak dravce, tak kapry.

Můj oblíbený, teď už rybářský box…

Dnes jsem se nějak moc rozepsal, tak už jen krátce, prostě se vyplatí prošmejdit internet, nebo se projít v „obchodňácích“ a zkusit si najít ten svůj oblíbený kufr, box, či tašku. Obchody s rybářskými potřebami mají sice velký výběr, ale často ani tak nenajdete ideální výrobek. A pokud ano a bude mít na sobě nějakou známou rybářskou značku, dost často si pak za něj také dost připlatíte. Ono to platí i pro boxy a kufry na nářadí, ale mě připadá, že ceny jsou v tomto sortimentu pro rybáře příznivější, výběr větší a hlavně někdy stačí počkat a můžete se dočkat nějaké té slevové akce, ale to vlastně platí i pro rybářské potřeby a tak vám přeji hodně štěstí a šťastnou ruku ve výběru toho vašeho oblíbeného pomocníka. „Lovu zdar“!

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Vodní plocha Písková Lhota u Poděbrad (rybářský revír 411 983) očima Rybářského rozcestníku

Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.