Rybářský rozcestník

Sbirolino montáž

I když pomocí plováků sbirolino lze chytat i nedravé ryby, například amura na hladině, primárně je určený pro lov vláčením s lehkou výbavou. A proč ho použít? Umožňuje totiž i s lehkými nástrahami provádět daleké hody. Ovšem dá se využít i na kratší vzdálenosti při vláčení těsně nadednem, které je pokryté kameny a jinými překážkami, takže by jsme mohli častěji uváznout. Pak může plnit podobnou funkci, jako například tyrolské dřívko, ovšem bez čeření dna.

Sbirolino montáž
  1. Nepružný vlasec o síle 12-18 mm
  2. plovák sbirolino (zda potápivý, nebo jen mírně, nebo dokonce nepotápivý volíme podle toho, kde a co chceme vlastně chytnout!)
  3. korálek nebo stoper (slouží k ochraně splávku a očka karabinky)
  4. obratlík se zátěží tzv. zátěžový
  5. návazec dlouhý 80-130 cm, nejlépe fluorocarbon o síle 14-16 mm
  6. háček č.6 s vhodnou nástrahou nebo umělá vláčecí nástraha

Popis montáže

Na kmenový vlasec navlékneme sbirolino, pak stoper nebo korálek a uvážeme zátěžový obratlík, na druhé očko uvážeme návazec. Na konec návazce pak můžeme umístit obratlík s karabinkou, nebo přímo umělou nástrahu, případně jen háček. Záleží na cílené rybě, kterou budete chtít chytnout.

Sbirulino (sbirolino) plovák

Stručný popis lovu

S touto montáží lovíme v našich podmínkách buď pstruhy, nebo například okouny. Způsob lovu je jednoduchý, jde o klasické vláčení, jen díky plováku dokážeme nahodit i tam, kde by jsme s lehkou výbavou a malou nástrahou normálně nedokázali nahodit. V tom je kouzlo celé této sestavy.

Nejčtenější články

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.