Rybářský rozcestník

Sbirolino montáž

I když pomocí plováků sbirolino lze chytat i nedravé ryby, například amura na hladině, primárně je určený pro lov vláčením s lehkou výbavou. A proč ho použít? Umožňuje totiž i s lehkými nástrahami provádět daleké hody. Ovšem dá se využít i na kratší vzdálenosti při vláčení těsně nadednem, které je pokryté kameny a jinými překážkami, takže by jsme mohli častěji uváznout. Pak může plnit podobnou funkci, jako například tyrolské dřívko, ovšem bez čeření dna.

Sbirolino montáž
  1. Nepružný vlasec o síle 12-18 mm
  2. plovák sbirolino (zda potápivý, nebo jen mírně, nebo dokonce nepotápivý volíme podle toho, kde a co chceme vlastně chytnout!)
  3. korálek nebo stoper (slouží k ochraně splávku a očka karabinky)
  4. obratlík se zátěží tzv. zátěžový
  5. návazec dlouhý 80-130 cm, nejlépe fluorocarbon o síle 14-16 mm
  6. háček č.6 s vhodnou nástrahou nebo umělá vláčecí nástraha

Popis montáže

Na kmenový vlasec navlékneme sbirolino, pak stoper nebo korálek a uvážeme zátěžový obratlík, na druhé očko uvážeme návazec. Na konec návazce pak můžeme umístit obratlík s karabinkou, nebo přímo umělou nástrahu, případně jen háček. Záleží na cílené rybě, kterou budete chtít chytnout.

Sbirulino (sbirolino) plovák

Stručný popis lovu

S touto montáží lovíme v našich podmínkách buď pstruhy, nebo například okouny. Způsob lovu je jednoduchý, jde o klasické vláčení, jen díky plováku dokážeme nahodit i tam, kde by jsme s lehkou výbavou a malou nástrahou normálně nedokázali nahodit. V tom je kouzlo celé této sestavy.

Nejčtenější články

Vlasec nebo pletenka, aneb co vlastně namotat na cívku navijáku?

Dříve, než zajdeme do obchodu a koupíme si nějaký vlasec nebo pletenou šňůru, měli by jsem si dobře rozmyslet, jaké ryby a s jakým vybavením půjdeme chytat a také jakou metodou. Je rozdíl, zda vyrazíme na kapry a nástrahu budeme chtít nastražit dalekým náhozem, či zda budeme nástrahu zavážet lodí v hodně zatravněném prostředí, nebo jestli například budeme chytat drobnější ryby přímo pod nohama. Také na jemnou plavanou jistě zvolíme jiný vlasec, než na položenou, nebo když půjdeme lovit dravce. Uvědomte si, že vlasec nebo pletenka je jediná věc, která dělí rybáře od montáže a potažmo chycené ryby. Drahý prut a naviják jen usnadní a zpříjemní rybáři život a samotný lov, ale stejně pak rybu od rybáře po záběru nakonec spojuje jen ten dobrý, nebo špatný vlasec!

Držák s hlásičem záběru přidělaný přímo na prutu

Už jsem u vody viděl desítky různých vychytaných držáků na sumcový prut s různě přidělanými držáky na signalizátor záběru, ale tenhle způsob mě opravdu dostal.

Klipy na červy se dají použít i na jiné nástrahy

Letos jsem začal klipy na červy používat i na umístění jiných nástrah, než červů a žížal pod háček. Skvěle na klipu drží například kus rohlíku, ale také kukuřice či kousek klobásky.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím