Rybářský rozcestník

Sbirolino montáž

I když pomocí plováků sbirolino lze chytat i nedravé ryby, například amura na hladině, primárně je určený pro lov vláčením s lehkou výbavou. A proč ho použít? Umožňuje totiž i s lehkými nástrahami provádět daleké hody. Ovšem dá se využít i na kratší vzdálenosti při vláčení těsně nadednem, které je pokryté kameny a jinými překážkami, takže by jsme mohli častěji uváznout. Pak může plnit podobnou funkci, jako například tyrolské dřívko, ovšem bez čeření dna.

Sbirolino montáž
  1. Nepružný vlasec o síle 12-18 mm
  2. plovák sbirolino (zda potápivý, nebo jen mírně, nebo dokonce nepotápivý volíme podle toho, kde a co chceme vlastně chytnout!)
  3. korálek nebo stoper (slouží k ochraně splávku a očka karabinky)
  4. obratlík se zátěží tzv. zátěžový
  5. návazec dlouhý 80-130 cm, nejlépe fluorocarbon o síle 14-16 mm
  6. háček č.6 s vhodnou nástrahou nebo umělá vláčecí nástraha

Popis montáže

Na kmenový vlasec navlékneme sbirolino, pak stoper nebo korálek a uvážeme zátěžový obratlík, na druhé očko uvážeme návazec. Na konec návazce pak můžeme umístit obratlík s karabinkou, nebo přímo umělou nástrahu, případně jen háček. Záleží na cílené rybě, kterou budete chtít chytnout.

Sbirulino (sbirolino) plovák

Stručný popis lovu

S touto montáží lovíme v našich podmínkách buď pstruhy, nebo například okouny. Způsob lovu je jednoduchý, jde o klasické vláčení, jen díky plováku dokážeme nahodit i tam, kde by jsme s lehkou výbavou a malou nástrahou normálně nedokázali nahodit. V tom je kouzlo celé této sestavy.

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?