Rybářský rozcestník

Navázání gumové nástrahy na sumce s hákovou montáží s trojháčkem

Podrobný návod, jak připravit gumovou nástrahu na sumce k vláčení. Montáž je doplněná o video s Jakubem Vágnerem, který v něm vysvětluje, jak na sumce s vláčecím prutem a právě gumovou nástrahou.

  • olověná jigová hlavička bez háčku – šroubovací 20-30 g
  • pletená šňůra na 70 a více kg na montáž trojháčku
  • trojhák 2.0, 3,0
  • gumové nástrahy 12 až 30 cm velké s větším ocasem

Hotová montáž s trojháčkem

Postup navýzání:

Do gumové nástrahy, do hlavy, zakroutíme šroubovací jigovou hlavičku, jedno očko necháme nahoře, tam přijde kmenová šňůra prutu ukončená nejlépe fluorokarbonem, druhé dole, k němu přivážeme závislý trojhák. Ten uvážeme kvalitním uzlem a přivážeme ke spodnímu očku na nástraze. Nejdříve uvážeme trojhák, pak si odměříme vzdálenost háčku od očka na hlavičce, háček by měl být umístěný kousek za středem ryby, tedy ani ne na konci ocasu, ani ne příliš vepředu! Zajistíme háček s návazcem ke spodnímu očku a háček zabodneme jedním ramínkem do gumové nástrahy.

Video s celou montáží:

Nejčtenější články

Jak na úhoře s feederovým prutem

Ten, kdo propadl chytání na feeder, si rozhodně rád zkusí s tímto prutem i lov úhořů. Feeder je k chytání úhořů stejně dobrý, jako klasické pruty na položenou. Jen se musí vědět, jak na to!

Lov kaprů i jiných bílých ryb ve větším proudu

Asi většina zkušenějších rybářů mě dá zapravdu, že chytání ryb ve stojaté vodě je o něco málo jednodušší, než lov ryb v proudné vodě. Ovšem tento článek chci věnovat především lovu bílých ryb v silnějších proudech, tedy všude tam, kde je větší proud, díky kterému musíme změnit nejen samotnou taktiku lovu, ale i přizpůsobit montáže a vlastně skoro celou rybářskou výbavu.

Chytání ryb z lodi

Díky loďce máme možnost dopravit se na lovné místo, které není přístupné ze břehu a tak tato místa nejsou prochytaná rybáři, to je asi největší výhoda chytání ryb z lodí. Také díky driftování dokážeme z lodě pokrýt větší kvadrant vody, než při pouhém pohybu po břehu. A to nemluvím a romantice, adrenalinu a dalších výhodách při chytání ryb z lodí.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím