Rybářský rozcestník

Navázání gumové nástrahy na sumce s hákovou montáží s trojháčkem

Podrobný návod, jak připravit gumovou nástrahu na sumce k vláčení. Montáž je doplněná o video s Jakubem Vágnerem, který v něm vysvětluje, jak na sumce s vláčecím prutem a právě gumovou nástrahou.

  • olověná jigová hlavička bez háčku – šroubovací 20-30 g
  • pletená šňůra na 70 a více kg na montáž trojháčku
  • trojhák 2.0, 3,0
  • gumové nástrahy 12 až 30 cm velké s větším ocasem

Hotová montáž s trojháčkem

Postup navýzání:

Do gumové nástrahy, do hlavy, zakroutíme šroubovací jigovou hlavičku, jedno očko necháme nahoře, tam přijde kmenová šňůra prutu ukončená nejlépe fluorokarbonem, druhé dole, k němu přivážeme závislý trojhák. Ten uvážeme kvalitním uzlem a přivážeme ke spodnímu očku na nástraze. Nejdříve uvážeme trojhák, pak si odměříme vzdálenost háčku od očka na hlavičce, háček by měl být umístěný kousek za středem ryby, tedy ani ne na konci ocasu, ani ne příliš vepředu! Zajistíme háček s návazcem ke spodnímu očku a háček zabodneme jedním ramínkem do gumové nástrahy.

Video s celou montáží:

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Cílený lov candátů ze břehu klasickou přívlačí

Cílený lov jednotlivých druhů dravých ryb má svá úskalí, ale rozhodně se vyplatí zaměřit zájem na konkrétního dravce. Co predátor, to jiný způsob lovu a tak nejen zvolená technika lovu, ale především i správná volba montáže má velký vliv na úspěšnost našeho snažení. O dobré volbě místa snad ani nemusím mluvit, to je samozřejmostí, pokud jdeme cíleně po konkrétním vodním predátorovi, aby v daném místě vůbec zrovna byl. V tomto článku se zaměříme na lov candátů a to klasickou přívlačí ze břehu. Tedy nebudeme zde řešit vertikální přívlač, ale ani například drop shot.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím