Rybářský rozcestník

Navázání gumové nástrahy na sumce s hákovou montáží s trojháčkem

Podrobný návod, jak připravit gumovou nástrahu na sumce k vláčení. Montáž je doplněná o video s Jakubem Vágnerem, který v něm vysvětluje, jak na sumce s vláčecím prutem a právě gumovou nástrahou.

  • olověná jigová hlavička bez háčku – šroubovací 20-30 g
  • pletená šňůra na 70 a více kg na montáž trojháčku
  • trojhák 2.0, 3,0
  • gumové nástrahy 12 až 30 cm velké s větším ocasem

Hotová montáž s trojháčkem

Postup navýzání:

Do gumové nástrahy, do hlavy, zakroutíme šroubovací jigovou hlavičku, jedno očko necháme nahoře, tam přijde kmenová šňůra prutu ukončená nejlépe fluorokarbonem, druhé dole, k němu přivážeme závislý trojhák. Ten uvážeme kvalitním uzlem a přivážeme ke spodnímu očku na nástraze. Nejdříve uvážeme trojhák, pak si odměříme vzdálenost háčku od očka na hlavičce, háček by měl být umístěný kousek za středem ryby, tedy ani ne na konci ocasu, ani ne příliš vepředu! Zajistíme háček s návazcem ke spodnímu očku a háček zabodneme jedním ramínkem do gumové nástrahy.

Video s celou montáží:

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Víte co dělají někteří rybáři když ryby neberou? Jdou na houby!

Ve vedrech po deštích se nám tento týden moc nevedlo, ryby nespolupracovali. Občas sice přišel nějaký kapřík, cejn či plotice. Dokonce jsme nachytali několik podouství, ale větší kapr, nebo sumec ne a ne si všimnout našich dobrot, co jsme máčeli ve vodě. A tak můj parťák, při venčení Sárinky, naší hlídačky, prošel křoví a zarostlé houští kolem našeho tábora…

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.