Lepivo do krmení je vhodné pro velké zvýšení lepivosti krmení a zpomalení jeho rozpadu na dně. Většinou nejlépe pracuje, pokud je přidáno do krmení před jeho navlhčením. Lepivé komponenty pak také zásadně napomáhají slepení krmiva.
Nepřehlédněte náš e-mailový občasník, tedy krátké zprávičky o dění na našem webu. Občas vám do e-mailu zašleme novinky, co jsme pro vás připravili ... a co pro to udělat? Jen se stačí přihlásit k jejich odběru! :)
Dobře stravitelná přísada do zakrmovacích směsí, vhodná pro udržení ryb v lovném místě. I po navlhčení si udrží zářivou barvu a hrubost, díky tomu ryby zaujme! Většina jejího objemu nevzlíná, ale drží se u dna, jen nepatrné drobné částečky stoupají vodním sloupcem u těch kvalitnějších výrobků.
Jedná se o aromatický produkt z kukuřice, který se před použitím vlhčí vodou. Použití TTX Mais se doporučuje do každého krmení primárně určeného na lov kaprů a velkých bílých ryb. Tutou kuřičnou placku si každý výrobce dělá po svém. Někdo ji peče, jiný vaří …
Barevné kousky pečiva mají za cíl v zakrmovacích směsích udržet ryby na lovném místě. Některé komponenty z pečiva jsou vzlínavé, vhodné na chytání ve vodním sloupci, jiné naopak drží pěkně u dna.
Jak asi každý rybář ví, štika je v českých vodách hned po sumci druhá největší ryba dorůstající délky hodně přes 1 metr. Vážit pak může až ke 35 kg. Ovšem průměrná lovná délka v Česku je jen někde kolem 40 až 70 cm, o váze ryb sotva několika kilogramů. Je to predátor a zdravotní policie v jednom. Ráda totiž loví zraněné a nemocné ryby, nepohrdne ale ani mrtvou rybkou, drobnými hlodavci či mláďaty ptáků. A jak tedy na štiky? Využít můžeme hned několik metod. Chytáme je na plavanou, položenou, nebo také vláčením. Ovšem jde to i na mušku s muškařským náčiním!
Tyrolské dřívko se používá především při vláčení, kdy má za úkol nadzvedávat nástrahu ode dna, díky čemuž se méně vázne. Dřívko při pohybu rozviřuje dno, což často také vyprovokuje dravce k útoku. Metodou vláčení s tyrolským dřívkem cíleně lovíme štiky, candáty, sumce, jelce tlouště a okouny. Podle velikosti nástražní rybky, hloubky lovného místa a síly toku pak volíme velikost tyrolského dřívka a také samotnou montáž.
Vodní toky jsou poměrně dost charakteristické v mnoha aspektech. Pokud je zkoumáme, sledujeme u nich různé, například to, zda protékají přirozenou krajinou, nebo regulovaným korytem, také hodnotíme jejich šíři, či členitost … Další důležitou roli hraje hloubka toku, síla proudu, typ dna, od toho všeho se právě odvíjí okysličení vody, teplota vody apod. A podobné je to i u vod stojatých. Ty mají také své charakteristické rysy. A právě charakteristika toku nebo nádrže má vliv na druhy živočichů a také ryb, které v daném pásmu žijí.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 702 818 602
rybarskyrozcestnik@seznam.cz
Copyright 2019 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.