Rybářský rozcestník

TTX Mais (kukuřičná placka)

Jedná se o aromatický produkt z kukuřice, který se před použitím vlhčí vodou. Použití TTX Mais se doporučuje do každého krmení primárně určeného na lov kaprů a velkých bílých ryb. Tutou kuřičnou placku si každý výrobce dělá po svém. Někdo ji peče, jiný vaří …

TTX Mais
TTX

Upravuje se do krmení namočením, poměr vody je uvedený na obalu. Většinou na 1 kg TTX se dává 1 l vody. Vhodné je nechat namočenou a promíchanou hmotu nejméně 1 hodinu stát. Někdo ji pak máčí i 12 hodin předem! Dochucuje se různými atraktivy. Hotová, odleželá se pak míchá s dalšími komponenty, jako například se strouhankou, melasou …

Nejčtenější články

Duben až září se může na mimopstruhových revírech chytat od 4 do 24 hodin

V měsíci duben, květen, červen, červenec, srpen, září se může na mimopstruhových revírech chytat od 4 do 24 hodin. Změna od 1. dubna 2018!

Nafackoval ho kapr …

Sám jsem při fotografování ryb zažil kde co. Ale takovou facku jsem zatím od ryby nedostal! 🙂 Pusťte si video i se zvukem!

Vysoké pokuty za mývaly, nutrie nebo americké raky. Invazní druhy dokáží pustošit českou přírodu

Stačí, aby do přírody unikla jedna jediná samice raka mramorového, a tuzemské druhy raků zmizí. Samice totiž k rozmnožení nepotřebuje samce a může tak dát vzniknout celé populaci. To by bylo pro našeho raka říčního či kamenáče fatální. Rak mramorový (též americký) je totiž přenašečem smrticího račího moru. I proto je tento původně severoamerický druh na seznamu Evropské unie, který zapovídá ho chovat, rozmnožovat, převážet nebo s ním obchodovat. A s ním je na soupisu dalších zhruba padesát druhů invazních rostlin či živočichů, s nimiž hodlá Evropa bojovat.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím