Rybářský rozcestník

TTX Mais (kukuřičná placka)

Jedná se o aromatický produkt z kukuřice, který se před použitím vlhčí vodou. Použití TTX Mais se doporučuje do každého krmení primárně určeného na lov kaprů a velkých bílých ryb. Tutou kuřičnou placku si každý výrobce dělá po svém. Někdo ji peče, jiný vaří …

TTX Mais
TTX

Upravuje se do krmení namočením, poměr vody je uvedený na obalu. Většinou na 1 kg TTX se dává 1 l vody. Vhodné je nechat namočenou a promíchanou hmotu nejméně 1 hodinu stát. Někdo ji pak máčí i 12 hodin předem! Dochucuje se různými atraktivy. Hotová, odleželá se pak míchá s dalšími komponenty, jako například se strouhankou, melasou …

Nejčtenější články

Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

Způsoby uzení ryb

Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím