Rybářský rozcestník

Vyrábíte si doma vlastní boilies nebo koule jen nakupujete?

Docela by nás zajímalo, kolik rybářů si raději vyrobí boilies v domácích podmínkách, podle svých představ a nedůvěřuje výrobcům. Nebo jde jen o šetření? Jak to máte vy? Kdo si vyrábí vlastní boilies, kdo si je raději koupí a kdo využívá, při lovu ryb, jak své, tak kupované koule? Hlasujte, ať zjistíme, jak moc se čeští rybáři věnují výrobě svých vlastních boilies.

Minulou zimu jsem si také zkusil vyrobit nějaké ty koule pro lov kaprů, ale i jiných kaprovitých ryb. Ze začátku mě to dost bavilo, ale ke konci jsem už jen nadával sám na sebe, že jsem se vůbec do výroby koulí pustil. Ale každý to má jinak. Věřím, že je dost rybářů, co si vytváří své vlastní receptury, nebo využívá i recepty na koule od nás, či z jiných zdrojů a v zimních měsících se věnuje výrobě koulí v domácích podmínkách. Hlasujte, ať zjistíme, jak na tom čeští rybáři jsou. Zda v zimě lenoší, nebo ne… 🙂

Vyrábíte si doma vlastní boilies nebo koule jen nakupujete?

Celkem hlasovalo 253 čtenářů.

Jinak v předchozí anketě na téma „Jakou máte zkušenost s rybářskou stráží?“ hlasovalo 1217 rybářů! Skoro 90 % procent rybářů se vyjádřilo, v tom smyslu, že rybářská stráž pracuje dobře a slušní rybáři se ji nemusí bát. Mrkněte na podrobnosti zde.

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.