Rybářský rozcestník

Rybářské uzly, kolik jich vlastně znám? A kolik používám?

Existuje desítky osvědčených rybářských uzlů, ale asi mě dáte za pravdu, že nakonec stejně využíváme 2 až 3 ty nejoblíbenjší. Nebo je to jinak? Kolik uzlů znáte vy a kolik z nich pravidelně používáte? Hlasujte, pište ….

Ztracený uzel - postup ...

V naší databázi u nás na webu Rybarskyrozcestnik.cz nyní najdete 57 rybářských uzlů. Od těch nejznámějších až po ty méně známé a například u nás v Česku málo používané. Kolik uzlů musí vlastně znát běžný rybář? Není to jednoduchá odpověď! Záleží dost na tom, kolik rybářských technik a jaké rybolovné techniky rybář využívá. Při více rybolovných technikách se občas hodí znát více uzlů.

Ano, co rybář, to jiný oblíbený uzel. Ale ať počítám, jak počítám, mě k životu stačí znalost 5 až 6 uzlů. Ale je pravda, že když jsem v loni například zkoušel pro mě novou rybolovnou techniku, Drop Shot, naráz jsem se musel naučit další uzel, aby postavení háčku na návazci bylo to správné. A jak jste na tom vy? Zkuste si spočítat, kolik vlastně uzlů znáte, ale poctivě! 🙂 A kolik jich opravdu využíváte?

Hlasovat můžete v naší anketě zde:

Kolik rybářských uzlů znáte a kolik z nich pravidelně využíváte?

Celkem hlasovalo 828 čtenářů.

Kdo by se chtěl nějaký nový uzel naučit, nezapomeňte, že u nás na webu najdete encyklopedii rybářských uzlů a montáží! Stačí kliknout zde: Encyklopedie rybářských návazců, uzlů a montáží

Nejčtenější články

Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

Chov a skladování žížal

Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

Výroba závaží z kamene

Někdo se snaží celou montáž co nejvíce zneviditelnit ve vodě. Jiný zase používá klipsy na odhození zátěže při záseku, kdy je opravdu vhodné a také lacinější nechat ve vodě kus kamene, než zátěž olověnou. O šetrnosti k přírodě nemluvě! Ostatní chtějí třeba jen ušetřit. Vyrobte si tedy, za dlouhých zimních večerů, šetrné závaží z kousku drátu a kamene, v létě se jistě, tyto náhražky olova, budou hodit.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím