Rybářský rozcestník

Rybářské uzly, kolik jich vlastně znám? A kolik používám?

Existuje desítky osvědčených rybářských uzlů, ale asi mě dáte za pravdu, že nakonec stejně využíváme 2 až 3 ty nejoblíbenjší. Nebo je to jinak? Kolik uzlů znáte vy a kolik z nich pravidelně používáte? Hlasujte, pište ….

V naší databázi u nás na webu Rybarskyrozcestnik.cz nyní najdete 57 rybářských uzlů. Od těch nejznámějších až po ty méně známé a například u nás v Česku málo používané. Kolik uzlů musí vlastně znát běžný rybář? Není to jednoduchá odpověď! Záleží dost na tom, kolik rybářských technik a jaké rybolovné techniky rybář využívá. Při více rybolovných technikách se občas hodí znát více uzlů.

Ano, co rybář, to jiný oblíbený uzel. Ale ať počítám, jak počítám, mě k životu stačí znalost 5 až 6 uzlů. Ale je pravda, že když jsem v loni například zkoušel pro mě novou rybolovnou techniku, Drop Shot, naráz jsem se musel naučit další uzel, aby postavení háčku na návazci bylo to správné. A jak jste na tom vy? Zkuste si spočítat, kolik vlastně uzlů znáte, ale poctivě! 🙂 A kolik jich opravdu využíváte?

Hlasovat můžete v naší anketě zde:

Kolik rybářských uzlů znáte a kolik z nich pravidelně využíváte?

Celkem hlasovalo 2054 čtenářů.

Kdo by se chtěl nějaký nový uzel naučit, nezapomeňte, že u nás na webu najdete encyklopedii rybářských uzlů a montáží! Stačí kliknout zde: Encyklopedie rybářských návazců, uzlů a montáží

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Cílený lov candátů ze břehu klasickou přívlačí

Cílený lov jednotlivých druhů dravých ryb má svá úskalí, ale rozhodně se vyplatí zaměřit zájem na konkrétního dravce. Co predátor, to jiný způsob lovu a tak nejen zvolená technika lovu, ale především i správná volba montáže má velký vliv na úspěšnost našeho snažení. O dobré volbě místa snad ani nemusím mluvit, to je samozřejmostí, pokud jdeme cíleně po konkrétním vodním predátorovi, aby v daném místě vůbec zrovna byl. V tomto článku se zaměříme na lov candátů a to klasickou přívlačí ze břehu. Tedy nebudeme zde řešit vertikální přívlač, ale ani například drop shot.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím