Rybářský rozcestník

Rybářské uzly, kolik jich vlastně znám? A kolik používám?

Existuje desítky osvědčených rybářských uzlů, ale asi mě dáte za pravdu, že nakonec stejně využíváme 2 až 3 ty nejoblíbenjší. Nebo je to jinak? Kolik uzlů znáte vy a kolik z nich pravidelně používáte? Hlasujte, pište ….

Ztracený uzel - postup ...

V naší databázi u nás na webu Rybarskyrozcestnik.cz nyní najdete 57 rybářských uzlů. Od těch nejznámějších až po ty méně známé a například u nás v Česku málo používané. Kolik uzlů musí vlastně znát běžný rybář? Není to jednoduchá odpověď! Záleží dost na tom, kolik rybářských technik a jaké rybolovné techniky rybář využívá. Při více rybolovných technikách se občas hodí znát více uzlů.

Ano, co rybář, to jiný oblíbený uzel. Ale ať počítám, jak počítám, mě k životu stačí znalost 5 až 6 uzlů. Ale je pravda, že když jsem v loni například zkoušel pro mě novou rybolovnou techniku, Drop Shot, naráz jsem se musel naučit další uzel, aby postavení háčku na návazci bylo to správné. A jak jste na tom vy? Zkuste si spočítat, kolik vlastně uzlů znáte, ale poctivě! 🙂 A kolik jich opravdu využíváte?

Hlasovat můžete v naší anketě zde:

Kolik rybářských uzlů znáte a kolik z nich pravidelně využíváte?

Celkem hlasovalo 2052 čtenářů.

Kdo by se chtěl nějaký nový uzel naučit, nezapomeňte, že u nás na webu najdete encyklopedii rybářských uzlů a montáží! Stačí kliknout zde: Encyklopedie rybářských návazců, uzlů a montáží

Nejčtenější články

Lov úhořů – jak na ně

Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím