Rybářský rozcestník

Rybářské uzly, kolik jich vlastně znám? A kolik používám?

Existuje desítky osvědčených rybářských uzlů, ale asi mě dáte za pravdu, že nakonec stejně využíváme 2 až 3 ty nejoblíbenjší. Nebo je to jinak? Kolik uzlů znáte vy a kolik z nich pravidelně používáte? Hlasujte, pište ….

Ztracený uzel - postup ...

V naší databázi u nás na webu Rybarskyrozcestnik.cz nyní najdete 57 rybářských uzlů. Od těch nejznámějších až po ty méně známé a například u nás v Česku málo používané. Kolik uzlů musí vlastně znát běžný rybář? Není to jednoduchá odpověď! Záleží dost na tom, kolik rybářských technik a jaké rybolovné techniky rybář využívá. Při více rybolovných technikách se občas hodí znát více uzlů.

Ano, co rybář, to jiný oblíbený uzel. Ale ať počítám, jak počítám, mě k životu stačí znalost 5 až 6 uzlů. Ale je pravda, že když jsem v loni například zkoušel pro mě novou rybolovnou techniku, Drop Shot, naráz jsem se musel naučit další uzel, aby postavení háčku na návazci bylo to správné. A jak jste na tom vy? Zkuste si spočítat, kolik vlastně uzlů znáte, ale poctivě! 🙂 A kolik jich opravdu využíváte?

Hlasovat můžete v naší anketě zde:

Kolik rybářských uzlů znáte a kolik z nich pravidelně využíváte?

Celkem hlasovalo 332 čtenářů.

Kdo by se chtěl nějaký nový uzel naučit, nezapomeňte, že u nás na webu najdete encyklopedii rybářských uzlů a montáží! Stačí kliknout zde: Encyklopedie rybářských návazců, uzlů a montáží

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Sedmnáctiletý student pokořil český rekord. Chytil kapra vážícího 32 kilogramů

Fantastik, takové jméno dostal kapr vážící 32 kg. Unikátní kousek ulovil nedávno teprve 17letý Stanislav Blažka. Pokořil tak rekord mezi kapraři. V českých svazových vodách se podle dostupných informací těžší rybu doposud chytit nepodařilo.

Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě!

Přátelé, naše reprezentace získala tento víkend v Anglii stříbrné medaile a posádka Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě. Skvělý úspěch a velká gratulace celému týmu. 👍🎸🍀💪🙏👌

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím