Rybářský rozcestník

Jakou máte zkušenost s rybářskou stráží?

Někdo se jich bojí, jiný z nich má respekt, další je nesnáší a to někdy bezdůvodně, někdo naopak svůj důvod má. Je ale řada rybářů, která je naopak vidí ráda a má s nimi dobré zkušenosti. Jak jste na tom vy? Máte z rybářské stráže strach, nebo naopak jsou v pohodě a kontrol se nebojíte?

Znám rybáře, kteří se rybářské stráže bojí, jako čert kříže. A není divu, přijít o papíry, to pro vášnivého rybáře není sranda a pokuty jsou také čím dál větší. Naopak setkal jsem se s rybáři, co je mají tzv. „na háku“, ať už proto, že prostě nic nepáchají, nebo proto, že autority neberou vážně. Výsledky této ankety mě fakt budou hodně zajímat. Já sám jsem ze staré školy, uniformy, nebo lidi, co zastupují zákon, ty beru vážně, mám k ni respekt, i když se dokáži za svoji pravdu i s nimi pohádat. Přesto vím, že lepší je jim vyjít vstříc a pokud možno si je nijak nerozhněvat. Také si říkám, přeci když nic nepáchám, pak by teoreticky oni na mě by neměli mít žádný metr, tedy nemohli by mě ani vzít papíry, ani nadělit pokutu. Ale všichni víme, že kdo chce psa býti, hůl si vždycky najde! Už jsem na jednoho hodně nepříjemného človíčka, co měl v ruce placku rybářské stráže, narazil. Rozhodně se neuměl chovat a dával najevo svoji nadřazenost.

Platí pro rybářskou stráž nějaký status korektnosti, nebo je schopen člen rybářské stráže sebrat povolenku i za drobný prohřešek, prosté opomenutí, nebo dokonce rybáře šikanovat? Jaké máte zkušenosti vy s rybářskou stráží? Hlasujte prosím v naší anketě a pokud možno pravdivě! Uvidíme, jak na tom rybářská stráž v Česku je.

Jakou máte zkušenost s rybářskou stráží?

Celkem hlasovalo 1218 čtenářů.

Hlasujte, ať se dozvíme, jak moc je či není rybářská stráž v Česku přísná a korektní. Vyjádřit se k tématu můžete i pod tento článek do chatu Facebooku, nebo nám napsat, Vaše zkušenosti, také na e-mail. Chystáme totiž článek o přešlapech rybářské stráže…

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!

Ryby v české kuchyni – 1. díl

Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.