Rybářský rozcestník

Jakou máte zkušenost s rybářskou stráží?

Někdo se jich bojí, jiný z nich má respekt, další je nesnáší a to někdy bezdůvodně, někdo naopak svůj důvod má. Je ale řada rybářů, která je naopak vidí ráda a má s nimi dobré zkušenosti. Jak jste na tom vy? Máte z rybářské stráže strach, nebo naopak jsou v pohodě a kontrol se nebojíte?

Znám rybáře, kteří se rybářské stráže bojí, jako čert kříže. A není divu, přijít o papíry, to pro vášnivého rybáře není sranda a pokuty jsou také čím dál větší. Naopak setkal jsem se s rybáři, co je mají tzv. „na háku“, ať už proto, že prostě nic nepáchají, nebo proto, že autority neberou vážně. Výsledky této ankety mě fakt budou hodně zajímat. Já sám jsem ze staré školy, uniformy, nebo lidi, co zastupují zákon, ty beru vážně, mám k ni respekt, i když se dokáži za svoji pravdu i s nimi pohádat. Přesto vím, že lepší je jim vyjít vstříc a pokud možno si je nijak nerozhněvat. Také si říkám, přeci když nic nepáchám, pak by teoreticky oni na mě by neměli mít žádný metr, tedy nemohli by mě ani vzít papíry, ani nadělit pokutu. Ale všichni víme, že kdo chce psa býti, hůl si vždycky najde! Už jsem na jednoho hodně nepříjemného človíčka, co měl v ruce placku rybářské stráže, narazil. Rozhodně se neuměl chovat a dával najevo svoji nadřazenost.

Platí pro rybářskou stráž nějaký status korektnosti, nebo je schopen člen rybářské stráže sebrat povolenku i za drobný prohřešek, prosté opomenutí, nebo dokonce rybáře šikanovat? Jaké máte zkušenosti vy s rybářskou stráží? Hlasujte prosím v naší anketě a pokud možno pravdivě! Uvidíme, jak na tom rybářská stráž v Česku je.

Jakou máte zkušenost s rybářskou stráží?

Celkem hlasovalo 270 čtenářů.

Hlasujte, ať se dozvíme, jak moc je či není rybářská stráž v Česku přísná a korektní. Vyjádřit se k tématu můžete i pod tento článek do chatu Facebooku, nebo nám napsat, Vaše zkušenosti, také na e-mail. Chystáme totiž článek o přešlapech rybářské stráže…

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?