Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 9 díl – Pstruh duhový, výtěr kapra, závody v přívlači, marinovaný kapr

Devátý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. V dalším dílu cyklu Jak na ryby s Rudou Hrušínským budeme na Vltavě pod Rožmberkem lovit duháky neboli pstruhy duhové. Ruda představí klukům svého kamaráda, muškařského specialistu Frantu Kůrku, který je v Rožmberku doma a místní vodu zná jako své boty. Pavel Tomi s Davidem Havlíčkem ale zpočátku nechytají na mouchy. Společně nám prozradí, jak na duháka přívlačí. V pauze mezi dopoledním chytáním a večerním sběrem, nás Pavel Tomi zavede na výtěr kapra do jižních Čech. Při podvečerním chytání se David blýskne duhákem kolem 45 centimetrů, kterého chytil na Frantovu mušku.

Druhý den nahlédneme společně pod pokličku extraligových závodů v přívlači, kde se duháci také chytají a od mistrů tohoto oboru se dozvíme další fígle, jak na ně vyzrát. A co tentokrát připraví Míra Mužík za rychlou a jednoduchou rybí dobrotu na závěr? Nechte se překvapit…

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíče

Nejčtenější články

Od pondělí mohou rybáři lovit na území celého okresu, kde bydlí

I když se situace s covid-19 moc nelepší, přesto vláda rozhodla, že od pondělí budou moci lidé sportovat a vyrážet i do přírody v celém svém domovském okresu. Díky tomu i my rybáři můžeme po nedělí vyrazit na revíry mimo svoji obec.

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím