Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 9 díl – Pstruh duhový, výtěr kapra, závody v přívlači, marinovaný kapr

Devátý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. V dalším dílu cyklu Jak na ryby s Rudou Hrušínským budeme na Vltavě pod Rožmberkem lovit duháky neboli pstruhy duhové. Ruda představí klukům svého kamaráda, muškařského specialistu Frantu Kůrku, který je v Rožmberku doma a místní vodu zná jako své boty. Pavel Tomi s Davidem Havlíčkem ale zpočátku nechytají na mouchy. Společně nám prozradí, jak na duháka přívlačí. V pauze mezi dopoledním chytáním a večerním sběrem, nás Pavel Tomi zavede na výtěr kapra do jižních Čech. Při podvečerním chytání se David blýskne duhákem kolem 45 centimetrů, kterého chytil na Frantovu mušku.

Druhý den nahlédneme společně pod pokličku extraligových závodů v přívlači, kde se duháci také chytají a od mistrů tohoto oboru se dozvíme další fígle, jak na ně vyzrát. A co tentokrát připraví Míra Mužík za rychlou a jednoduchou rybí dobrotu na závěr? Nechte se překvapit…

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíče

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.