Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 3 díl – lov kaprů, výtěr štiky, Nový Kanclíř, štika po chalupářsku

Tentokrát se vypravíme na obyčejné kapry na malý obyčejný jihočeský rybníček. Průvodcem nám bude Zdeněk Samec, specialista na kapry, který je současně šéfkuchař a v závěru dílu nám něco dobrého i uvaří… Pavel Tomi s Rudou Hrušínským tentokrát Davida Havlíčka najdou bez problémů. Společně se od Zdeňka dozvědí, kde kapry zkraje sezony hledat a co jim chutná. Ukážeme si jak namíchat správně krmení, jakou použít montáž, co dát na háček a samozřejmě si i nahodíme. David jako vždy ochutnává a většinu kapřích dobrot ocení, jen červy a rousnicemi pohrdne. Dobrých rad dostaneme opravdu hodně a jelikož jsou dnes navíc ryby při chuti, všichni si kapříka uloví. Ruda dokonce pěkně velkého.

V druhé části se přesuneme ještě jižněji, na Třeboňsko, k nádhernému rybníku Nový Kanclíř, kde Ruda s Pavlem chytí úžasné ryby. Pak si společně ukážeme, jak se rodí malé štičky v líhni v Táboře a nakonec se vrátíme za Zdeňkem Samcem, který nás naučí vařit „štiku po chalupářsku“. Určitě vám bude chutnat!

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Lov sumců pomocí tyčové bójky tzv. činky

Lov sumců patří mezi vrcholné rybářské disciplíny, nejen proto, že sumec je velká a chytrá ryba, ale také proto, že bez kvalitního náčiní cíleně nastražit na sumce je hloupost. I u nás se nacházejí kusy velké přes 2 metry a tak vytáhnout takového macka, ještě když se brání, to vyžaduje opravdu dobrou výbavu. Ale pojďme si popovídat o tyčové bójce, šikovné to pomůcce na chytání větších dravců, tedy nejen sumců, ale například i velkých štik.

Matjesy ze sladkovodních ryb – postup přípravy ve fotografii

Matjesy můžeme vyrobit i ze sladkovodních ryb. Vhodné jsou masitější ryby, které mají dostatek masa ve hřbetu, osvědčil se například karas nebo kapr velký do 50 cm.

Rybářská technika chytání – lov přívlačí (vláčka)

Přívlač je rybolovná technika, kdy se snaží rybář přelstít rybu pomocí umělé, nebo přirozené nástrahy (mrtvé rybky) tak, že ji vede cukavými pohyby, snažíce se co nejvíce napodobit zraněnou rybu, případně jiné vodní živočichy, které mají v oblibě dravé ryby. Cíl je jasný, vyprovokovat dravce k útoku a pak po zaseknutí ho vytáhnout z vody.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím