Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 3 díl – lov kaprů, výtěr štiky, Nový Kanclíř, štika po chalupářsku

Tentokrát se vypravíme na obyčejné kapry na malý obyčejný jihočeský rybníček. Průvodcem nám bude Zdeněk Samec, specialista na kapry, který je současně šéfkuchař a v závěru dílu nám něco dobrého i uvaří… Pavel Tomi s Rudou Hrušínským tentokrát Davida Havlíčka najdou bez problémů. Společně se od Zdeňka dozvědí, kde kapry zkraje sezony hledat a co jim chutná. Ukážeme si jak namíchat správně krmení, jakou použít montáž, co dát na háček a samozřejmě si i nahodíme. David jako vždy ochutnává a většinu kapřích dobrot ocení, jen červy a rousnicemi pohrdne. Dobrých rad dostaneme opravdu hodně a jelikož jsou dnes navíc ryby při chuti, všichni si kapříka uloví. Ruda dokonce pěkně velkého.

V druhé části se přesuneme ještě jižněji, na Třeboňsko, k nádhernému rybníku Nový Kanclíř, kde Ruda s Pavlem chytí úžasné ryby. Pak si společně ukážeme, jak se rodí malé štičky v líhni v Táboře a nakonec se vrátíme za Zdeňkem Samcem, který nás naučí vařit „štiku po chalupářsku“. Určitě vám bude chutnat!

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Lov sumců na položenou na živé či mrtvé ryby

Jedna z možností, jak chytat sumce tzv. „na těžko“ je nalíčit návazce u dna, nebo kousek nade dnem a nabídnout jim živou, či mrtvou rybku, nebo její části.

Nastražení PopUp boilie na mikro obratlík

U některých montáží jako Ronnie Rig, či Slip D Rig se PopUp boilie navazuje na mikro obratlík a to pomocí vlasce nebo přímo, pro tyto účely vytvořené, bait floss šňůry. V tomto články vám ukážeme pomocí foto návodu přesný postup, jak na to.

Trn (osten) se silikonovou zarážkou – šikovná pomůcka pro nastražení pop up boilie pod háček

Velmi praktická pomůcka pro rybáře v situaci, kdy chtějí pod háček napíchnout nějakou PopUp nástrahu a nemají po ruce vhodný návazec s háčkem a přívěsem pod ním.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím