Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 10 díl – Jak na parmy, Křetínka, umělý výtěr sumce, sumčí guláš

Desátý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize.

Další díl cyklu Jak na ryby s Rudou Hrušínským začíná v klidu a pohodě u vody. Ruda s Pavlem Tomim snídají a čekají na Davida Havlíčka, který jim slíbil, že tentokrát je vezme na parmy. Oba už se těší, ale David nikde. Když se ho dočkají, patřičně komentují jeho svačinku. Sýr, lančmít, rohlíky… S údivem se však dozvídají, že to není svačinka pro lidi, ale pro ryby a hlavně pro parmy. Ještě na tomto břehu si řekneme, na co, kdy a kde parmu lovit. Budeme totiž chytat na druhé straně řeky a neradi bychom si parmy vyplašili. Na gumovém člunu všichni tři přejedou na lovné místo a David nám hned ukáže, jak sbírat chrostíky, protože to je pro parmy úplná lahůdka. Počasí nám bohužel moc nepřeje, silná bouřka a průtrž mračen nás zažene do úkrytu.

Alespoň je chvilka na představení krásné přehrady na rozmezí východních Čech a Moravy. Letovické přehradě se říká Křetínka. A zpátky na parmy. Rudovi poradí kamarád Milan Ryba, jak na ně s muškařským prutem a jaké používá mouchy. Je po dešti a ryby zřejmě někde odpočívají, takže David alespoň zavzpomíná, jak před třemi dny na stejném místě ulovil krásnou parmu, a společně se na to podíváme. Pavlovi se ještě povede husarský kousek – štiku dlouhou 80 centimetrů uloví na lančmít. Zbude ještě chvilka na výjezd do Hodonína, kde uvidíme, jak se uměle vytírá sumec. No a jako vždy bude něco dobrého k jídlu, tentokrát v kotlíku na ohni u vody.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíče

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.