Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 8 díl – Jak na velké kapry, focení ryb, Lužnice 2., nadívaný pstruh

Osmý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. A znovu se chystáme na kapry! Tentokrát se ovšem zaměříme na lov velkých kaprů. Pavel Tomi vezme Rudu Hrušínského a Davida Havlíčka za Michalem Kučerou, který se na velké kapry specializuje už řadu let. Řeč bude především o magických kuličkách – boilie. Během výkladu o těchto nástrahách nás vyruší Michalův syn Kryštof úlovkem asi devítikilového kapra. A nebude to kapr ani největší ani poslední! Ruda sice nahodí klasicky s krmítkem, ale informace o výrobě, příchutích či způsobu nastražení, hltá společně s Pavlem až do chvíle, kdy mu na jeho sestavu zabere pořádná ryba…

Vláčkař David dnes bude fungovat jako spojka, vytrvalý pomocník při vylovování a hlavně jako fotograf, takže od něj získáme pár tipů, jak správně rybu vyfotit. Ruda s Pavlem se do chytání velkých kaprů tak zabrali, že si ani nevšimli, že David odjel do jižních Čech, aby nám představil dolní tok Lužnice. Pak ještě zajede do Novohradských hor podívat se na nejmodernější rybí líheň ve střední Evropě. Protože při chytání kapřích gigantů pořádně vyhládne, Ruda s Pavlem a Mírou Mužíkem připraví opět rychlou rybí dobrotu.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíče

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.