Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 8 díl – Jak na velké kapry, focení ryb, Lužnice 2., nadívaný pstruh

Osmý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. A znovu se chystáme na kapry! Tentokrát se ovšem zaměříme na lov velkých kaprů. Pavel Tomi vezme Rudu Hrušínského a Davida Havlíčka za Michalem Kučerou, který se na velké kapry specializuje už řadu let. Řeč bude především o magických kuličkách – boilie. Během výkladu o těchto nástrahách nás vyruší Michalův syn Kryštof úlovkem asi devítikilového kapra. A nebude to kapr ani největší ani poslední! Ruda sice nahodí klasicky s krmítkem, ale informace o výrobě, příchutích či způsobu nastražení, hltá společně s Pavlem až do chvíle, kdy mu na jeho sestavu zabere pořádná ryba…

Vláčkař David dnes bude fungovat jako spojka, vytrvalý pomocník při vylovování a hlavně jako fotograf, takže od něj získáme pár tipů, jak správně rybu vyfotit. Ruda s Pavlem se do chytání velkých kaprů tak zabrali, že si ani nevšimli, že David odjel do jižních Čech, aby nám představil dolní tok Lužnice. Pak ještě zajede do Novohradských hor podívat se na nejmodernější rybí líheň ve střední Evropě. Protože při chytání kapřích gigantů pořádně vyhládne, Ruda s Pavlem a Mírou Mužíkem připraví opět rychlou rybí dobrotu.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíče

Nejčtenější články

Od pondělí mohou rybáři lovit na území celého okresu, kde bydlí

I když se situace s covid-19 moc nelepší, přesto vláda rozhodla, že od pondělí budou moci lidé sportovat a vyrážet i do přírody v celém svém domovském okresu. Díky tomu i my rybáři můžeme po nedělí vyrazit na revíry mimo svoji obec.

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím