Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 1 díl – dírky, Nežárka, výlovy, amur na vavřínu, kapr na divoko

V prvním dílu cyklu Jak na ryby s Rudou Hrušínským se nejprve seznámíme s moderátory pořadu. Spolu se známým hercem a vášnivým rybářem Rudolfem Hrušínským pořad uvádějí Pavel Tomi a David Havlíček. Pavel Tomi je jedním z nejlepších českých sumcařů a rybám velmi dobře rozumí, jen občas přijde pozdě nebo na natáčení trochu zapomene. Moderátorský nováček David Havlíček, který sám natáčí rybářské filmy, vám určitě prozradí různé triky, které uplatníte při lovu ryb. Pokud ovšem nemá plnou pusu, protože velmi rád jí a ochutnává rybí speciality, jak se přesvědčíte při závěrečném grilování kapra na divoko a amura na vavřínu. Nejdřív však společně vyrazíme chytat ryby na dírky…

Ukážeme si, jaké jsou vrtáky na led a vysvětlíme, proč se používají krátké pruty a samozřejmě jak a na co chytat. Rus Sergey Mezentsev, odborník na lov ryb pod ledem, nás zasvětí do historie lovu na marmyšku a představí originální ruský prut, tzv. „balalajku“. Ryby sice moc nebraly, ale pár pstruhů jsme ulovili a diváka necháme nahlédnout i pod vodní hladinu. V prvním dílu společně se Zdeňkem Samcem představíme i český revír – krásnou jihočeskou Nežárku a vypravíme se za Ing. Pavlem Míškem na jižní Moravu na první jarní výlovy, kde uvidíme pěkné ryby a velikou štiku. Navíc se dozvíme, že ryba by měla patřit i na velikonoční stůl…

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Lov sumců pomocí tyčové bójky tzv. činky

Lov sumců patří mezi vrcholné rybářské disciplíny, nejen proto, že sumec je velká a chytrá ryba, ale také proto, že bez kvalitního náčiní cíleně nastražit na sumce je hloupost. I u nás se nacházejí kusy velké přes 2 metry a tak vytáhnout takového macka, ještě když se brání, to vyžaduje opravdu dobrou výbavu. Ale pojďme si popovídat o tyčové bójce, šikovné to pomůcce na chytání větších dravců, tedy nejen sumců, ale například i velkých štik.

Matjesy ze sladkovodních ryb – postup přípravy ve fotografii

Matjesy můžeme vyrobit i ze sladkovodních ryb. Vhodné jsou masitější ryby, které mají dostatek masa ve hřbetu, osvědčil se například karas nebo kapr velký do 50 cm.

Rybářská technika chytání – lov přívlačí (vláčka)

Přívlač je rybolovná technika, kdy se snaží rybář přelstít rybu pomocí umělé, nebo přirozené nástrahy (mrtvé rybky) tak, že ji vede cukavými pohyby, snažíce se co nejvíce napodobit zraněnou rybu, případně jiné vodní živočichy, které mají v oblibě dravé ryby. Cíl je jasný, vyprovokovat dravce k útoku a pak po zaseknutí ho vytáhnout z vody.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím