Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 1 díl – dírky, Nežárka, výlovy, amur na vavřínu, kapr na divoko

V prvním dílu cyklu Jak na ryby s Rudou Hrušínským se nejprve seznámíme s moderátory pořadu. Spolu se známým hercem a vášnivým rybářem Rudolfem Hrušínským pořad uvádějí Pavel Tomi a David Havlíček. Pavel Tomi je jedním z nejlepších českých sumcařů a rybám velmi dobře rozumí, jen občas přijde pozdě nebo na natáčení trochu zapomene. Moderátorský nováček David Havlíček, který sám natáčí rybářské filmy, vám určitě prozradí různé triky, které uplatníte při lovu ryb. Pokud ovšem nemá plnou pusu, protože velmi rád jí a ochutnává rybí speciality, jak se přesvědčíte při závěrečném grilování kapra na divoko a amura na vavřínu. Nejdřív však společně vyrazíme chytat ryby na dírky…

Ukážeme si, jaké jsou vrtáky na led a vysvětlíme, proč se používají krátké pruty a samozřejmě jak a na co chytat. Rus Sergey Mezentsev, odborník na lov ryb pod ledem, nás zasvětí do historie lovu na marmyšku a představí originální ruský prut, tzv. „balalajku“. Ryby sice moc nebraly, ale pár pstruhů jsme ulovili a diváka necháme nahlédnout i pod vodní hladinu. V prvním dílu společně se Zdeňkem Samcem představíme i český revír – krásnou jihočeskou Nežárku a vypravíme se za Ing. Pavlem Míškem na jižní Moravu na první jarní výlovy, kde uvidíme pěkné ryby a velikou štiku. Navíc se dozvíme, že ryba by měla patřit i na velikonoční stůl…

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Atraktory ve spreji – šikovná pomůcka zkušeného rybáře

Atraktory jsou určeny výhradně pro zatraktivnění nástrah a návnad jak pro lov kaprovitých ryb, tak i pro lov dravců. Prodávají se v různých variantách, ale velmi oblíbené, hlavně u zkušených rybářů, jsou ve formě sprejů.

Základy výběru správného stanu pro rybáře

Rybářské stany a bivaky tvoří samostatný segment v rozsáhlé nabídce stanů. Jak se v něm zorientovat a které parametry jsou pro nákup úplně nejdůležitější?

Metlička na míchání zakrmovacích směsí

Metlička na promíchání zakrmovacích směsí v kombinaci s bateriovou vrtačkou nám usnadní důkladné spojení všech vnadících složek. Jde o skvělého pomocníka. Právě správné promíchání zakrmovací směsi nám může pomoci k pěkným úlovkům.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím