Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 2 díl – pstruzi na přívlač, rybářský veletrh, výlov, uzený kapr

V dnešním pokračování pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským se vypravíme na pstruhy. Pavel Tomi s Rudou sice trochu zabloudí, ale nakonec Davida Havlíčka s Tomášem Krejčou, který nás dnes bude učit, v lese najdou. Tomáš je Davidův kolega ze závodního vláčecího týmu a pravidelně jezdí na mistrovství světa v přívlači. Výzva ke společnému závodu dvojic patří k těm, které se neodmítají. Vítěz bude pro vás možná překvapením, ale v každém případě se dozvíte, jaká barva a tvar rotační třpytky je nejlepší, jak funguje tzv. hauserovo peří, speciální gumová nymfa či jak upravit chod malého woblírka….

Silný déšť rybolovu moc nepřeje, a tak si v reportáži s Davidem a Tomášem zavzpomínáme na jejich báječné úlovky v krásném pstruhovém revíru na Vltavě. Prší stále více a na některých místech jakoby všechny ryby zmizely. Možná tu totiž zimovali kormoráni. Vypravíme se na rybářský veletrh, abychom zjistili, jak se na problém kormoránů a ryb dívají sportovní rybáři. Na názor se zeptáme také nového předsedy Českého rybářského svazu JUDr. Alexandera Šímy. Z veletrhu vám přineseme ještě zajímavý tip na muškařskou krabičku.

Pak se vypravíme na výlov do Blatné, odkud se nasazují ryby do svazových vod a navštívíme kouzelný rybářský revír u Blatenského zámku. Nakonec si s Pavlem vyudíme kapra v malé přenosné udírně. To potěší především Davida, který přizná, že tak dobrou a navíc čerstvou uzenou rybu ještě nikdy nejedl.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Lov sumců pomocí tyčové bójky tzv. činky

Lov sumců patří mezi vrcholné rybářské disciplíny, nejen proto, že sumec je velká a chytrá ryba, ale také proto, že bez kvalitního náčiní cíleně nastražit na sumce je hloupost. I u nás se nacházejí kusy velké přes 2 metry a tak vytáhnout takového macka, ještě když se brání, to vyžaduje opravdu dobrou výbavu. Ale pojďme si popovídat o tyčové bójce, šikovné to pomůcce na chytání větších dravců, tedy nejen sumců, ale například i velkých štik.

Matjesy ze sladkovodních ryb – postup přípravy ve fotografii

Matjesy můžeme vyrobit i ze sladkovodních ryb. Vhodné jsou masitější ryby, které mají dostatek masa ve hřbetu, osvědčil se například karas nebo kapr velký do 50 cm.

Rybářská technika chytání – lov přívlačí (vláčka)

Přívlač je rybolovná technika, kdy se snaží rybář přelstít rybu pomocí umělé, nebo přirozené nástrahy (mrtvé rybky) tak, že ji vede cukavými pohyby, snažíce se co nejvíce napodobit zraněnou rybu, případně jiné vodní živočichy, které mají v oblibě dravé ryby. Cíl je jasný, vyprovokovat dravce k útoku a pak po zaseknutí ho vytáhnout z vody.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím