Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 2 díl – pstruzi na přívlač, rybářský veletrh, výlov, uzený kapr

V dnešním pokračování pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským se vypravíme na pstruhy. Pavel Tomi s Rudou sice trochu zabloudí, ale nakonec Davida Havlíčka s Tomášem Krejčou, který nás dnes bude učit, v lese najdou. Tomáš je Davidův kolega ze závodního vláčecího týmu a pravidelně jezdí na mistrovství světa v přívlači. Výzva ke společnému závodu dvojic patří k těm, které se neodmítají. Vítěz bude pro vás možná překvapením, ale v každém případě se dozvíte, jaká barva a tvar rotační třpytky je nejlepší, jak funguje tzv. hauserovo peří, speciální gumová nymfa či jak upravit chod malého woblírka….

Silný déšť rybolovu moc nepřeje, a tak si v reportáži s Davidem a Tomášem zavzpomínáme na jejich báječné úlovky v krásném pstruhovém revíru na Vltavě. Prší stále více a na některých místech jakoby všechny ryby zmizely. Možná tu totiž zimovali kormoráni. Vypravíme se na rybářský veletrh, abychom zjistili, jak se na problém kormoránů a ryb dívají sportovní rybáři. Na názor se zeptáme také nového předsedy Českého rybářského svazu JUDr. Alexandera Šímy. Z veletrhu vám přineseme ještě zajímavý tip na muškařskou krabičku.

Pak se vypravíme na výlov do Blatné, odkud se nasazují ryby do svazových vod a navštívíme kouzelný rybářský revír u Blatenského zámku. Nakonec si s Pavlem vyudíme kapra v malé přenosné udírně. To potěší především Davida, který přizná, že tak dobrou a navíc čerstvou uzenou rybu ještě nikdy nejedl.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Atraktory ve spreji – šikovná pomůcka zkušeného rybáře

Atraktory jsou určeny výhradně pro zatraktivnění nástrah a návnad jak pro lov kaprovitých ryb, tak i pro lov dravců. Prodávají se v různých variantách, ale velmi oblíbené, hlavně u zkušených rybářů, jsou ve formě sprejů.

Základy výběru správného stanu pro rybáře

Rybářské stany a bivaky tvoří samostatný segment v rozsáhlé nabídce stanů. Jak se v něm zorientovat a které parametry jsou pro nákup úplně nejdůležitější?

Metlička na míchání zakrmovacích směsí

Metlička na promíchání zakrmovacích směsí v kombinaci s bateriovou vrtačkou nám usnadní důkladné spojení všech vnadících složek. Jde o skvělého pomocníka. Právě správné promíchání zakrmovací směsi nám může pomoci k pěkným úlovkům.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím