Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 2 díl – pstruzi na přívlač, rybářský veletrh, výlov, uzený kapr

V dnešním pokračování pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským se vypravíme na pstruhy. Pavel Tomi s Rudou sice trochu zabloudí, ale nakonec Davida Havlíčka s Tomášem Krejčou, který nás dnes bude učit, v lese najdou. Tomáš je Davidův kolega ze závodního vláčecího týmu a pravidelně jezdí na mistrovství světa v přívlači. Výzva ke společnému závodu dvojic patří k těm, které se neodmítají. Vítěz bude pro vás možná překvapením, ale v každém případě se dozvíte, jaká barva a tvar rotační třpytky je nejlepší, jak funguje tzv. hauserovo peří, speciální gumová nymfa či jak upravit chod malého woblírka….

Silný déšť rybolovu moc nepřeje, a tak si v reportáži s Davidem a Tomášem zavzpomínáme na jejich báječné úlovky v krásném pstruhovém revíru na Vltavě. Prší stále více a na některých místech jakoby všechny ryby zmizely. Možná tu totiž zimovali kormoráni. Vypravíme se na rybářský veletrh, abychom zjistili, jak se na problém kormoránů a ryb dívají sportovní rybáři. Na názor se zeptáme také nového předsedy Českého rybářského svazu JUDr. Alexandera Šímy. Z veletrhu vám přineseme ještě zajímavý tip na muškařskou krabičku.

Pak se vypravíme na výlov do Blatné, odkud se nasazují ryby do svazových vod a navštívíme kouzelný rybářský revír u Blatenského zámku. Nakonec si s Pavlem vyudíme kapra v malé přenosné udírně. To potěší především Davida, který přizná, že tak dobrou a navíc čerstvou uzenou rybu ještě nikdy nejedl.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

Rybářské závody v Domamili 2023

Milí příznivci domamilských Rybářských závodů ,dovoluji si Vás pozvat tentokrát v sobotu 29. 4. 2023 k Janíčkovu rybníku Janíčkův rybník Domamil. Závodníci nemusí být členy Rybářského svazu. Jsou to dvoukolové závody, 1 prut, 2 návazce, 1 krmítko, povoleno vnadění, započítávají se úlovky větší 20 cm. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno!

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!