Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 7 díl – Jak na líny s dětmi, Lužnice, Uzení ryb v Blatné, Sumčí škvarky

Sedmý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Tentokrát se David Havlíček a Pavel Tomi vypravili na ryby i se svými dětmi. Zaměřili se hlavně na líny a na lovu tráví už několik dní. Malý Davídek, Adam a Adam jsou sice správní kluci, ale andílci to nejsou, takže když za nimi přijíždí Ruda Hrušínský, najde oba znavené otce, jak si „na chvilku“ zdřímli. Nicméně Ruda si chce zachytat, a tak se společně pustí do lovu. A úspěšně. Malí kluci tak nejen líny uvidí, ale dozvědí se spoustu zajímavých informací o způsobu lovu, nástrahách, jak a kde vybrat správné místo, jak rozpoznat mlíčáka od jikrnačky a mnoho dalšího. Ruda s Davidem se na chvíli přesunou do jižních Čech, aby nám představili Lužnici.

David zná dobře horní tok a Ruda zase spodní úsek kolem Plané nad Lužnicí, kde začínal chytat se svým tátou. Po návratu opět prožívají všichni „líní nirvánu“, protože ryby nepřestávají brát. Pavel je velký milovník a znalec uzení ryb, a tak rád přijme pozvání do Blatné, kde se sice ryby udí ve velkém, ale mnohé užitečné rady platí i pro domácí uzení. A pro naši vyhládlou skupinku u vody uvaří David velmi rychlou a výbornou rybí svačinku.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Od pondělí mohou rybáři lovit na území celého okresu, kde bydlí

I když se situace s covid-19 moc nelepší, přesto vláda rozhodla, že od pondělí budou moci lidé sportovat a vyrážet i do přírody v celém svém domovském okresu. Díky tomu i my rybáři můžeme po nedělí vyrazit na revíry mimo svoji obec.

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím