Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 6 díl – Jak na úhoře, Vltava v Praze, Líheň Borová Lada, pstruh na jehle

Šestý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Anguilla anguilla neboli úhoř říční. Tajemná ryba, opředená mnoha bájemi, historkami a mýty. Ryba, která putuje za rozmnožením tisíce kilometrů. Úhoř a jeho tajemnost je hlavním nosným tématem dalšího pokračování cyklu s Rudou Hrušínským. Ale než se vypravíme na lov, představí nám Ruda s Pavlem Tomim pražský úsek Vltavy. Myslíte si, že se přímo v Praze nedá kvalitně rybařit? Přesvědčíme vás o opaku!

David Havlíček se vypraví na překrásnou Šumavu do nejvýše položené rybí líhně u nás, v Borových Ladech. Zjistí zde spoustu zajímavého o lipanech a pstruzích potočních. Protože se pstruh duhový ve volné přírodě téměř nedokáže vytřít, navštíví ještě nedalekou rybí farmu, kde právě „duháka“ uměle vytírají. A rychle zpátky do Prahy. Pavel představí klukům Standu Zelingra, který je na úhoře pravý mistr. Chytá je už bezmála padesát let a prozradí nám svoje triky. Budeme chytat až do noci. A jak to celé dopadne? Nechte se překvapit, Anguilla anguilla neboli úhoř říční je přeci tajemná ryba… Ráno nám ještě David ukáže, jak se snadněji chytá úhoř s polarizačními brýlemi na očích a pak už rychle na něco dobrého. Tentokrát to bude pstruh na jehle, kterého připraví Míra Mužík.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Od pondělí mohou rybáři lovit na území celého okresu, kde bydlí

I když se situace s covid-19 moc nelepší, přesto vláda rozhodla, že od pondělí budou moci lidé sportovat a vyrážet i do přírody v celém svém domovském okresu. Díky tomu i my rybáři můžeme po nedělí vyrazit na revíry mimo svoji obec.

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím