Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 6 díl – Jak na úhoře, Vltava v Praze, Líheň Borová Lada, pstruh na jehle

Šestý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Anguilla anguilla neboli úhoř říční. Tajemná ryba, opředená mnoha bájemi, historkami a mýty. Ryba, která putuje za rozmnožením tisíce kilometrů. Úhoř a jeho tajemnost je hlavním nosným tématem dalšího pokračování cyklu s Rudou Hrušínským. Ale než se vypravíme na lov, představí nám Ruda s Pavlem Tomim pražský úsek Vltavy. Myslíte si, že se přímo v Praze nedá kvalitně rybařit? Přesvědčíme vás o opaku!

David Havlíček se vypraví na překrásnou Šumavu do nejvýše položené rybí líhně u nás, v Borových Ladech. Zjistí zde spoustu zajímavého o lipanech a pstruzích potočních. Protože se pstruh duhový ve volné přírodě téměř nedokáže vytřít, navštíví ještě nedalekou rybí farmu, kde právě „duháka“ uměle vytírají. A rychle zpátky do Prahy. Pavel představí klukům Standu Zelingra, který je na úhoře pravý mistr. Chytá je už bezmála padesát let a prozradí nám svoje triky. Budeme chytat až do noci. A jak to celé dopadne? Nechte se překvapit, Anguilla anguilla neboli úhoř říční je přeci tajemná ryba… Ráno nám ještě David ukáže, jak se snadněji chytá úhoř s polarizačními brýlemi na očích a pak už rychle na něco dobrého. Tentokrát to bude pstruh na jehle, kterého připraví Míra Mužík.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.