Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 5 díl – Štičí přívlač, multiplikátor, dropshot, Seč, škola Vodňany, úhoř

Pátý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Štika je právem nazývána královnou českých vod. Ruda Hrušínský s Davidem Havlíčkem se jí dnes spolu s mistrem světa v přívlači, Michalem Tichým, pokusí ulovit s poněkud netradičními nástrahami. Budou totiž chytat na tzv. jerky, tedy woblery, které nemají lopatku, ale jsou velmi účinné. Štiky jsou při chuti a k vidění bude i štika více než metr dlouhá. Ukážeme si samozřejmě jaké jerky jsou k lovu štik vhodné, v jakých barvách, velikostech a samozřejmě vysvětlíme, jak se s nimi správně pracuje. Dozvíte se i jaké pruty jsou na tento způsob lovu optimální a David vás naučí, jak nahazovat s multiplikátorem….

…S Michalem si zavzpomínáme na jeho největší úlovek štiky, která měřila 123 cm! Navíc představíme chytání z belly boatu relativně novou metodou dropshot. Davidovi na belly boatu ryby ale neberou a tak vyrazí s místními „domorodci“ na Sečskou přehradu ve východních Čechách. Pavel mezitím odjel do školy do Vodňan. Kdysi se tu učil a jde se zeptat, co je nového. Po návratu na ryby uvidíme ještě úlovek pěkné štiky. To Davida s Michalem nabudí a propadnou zcela rybářské vášni. Rudovu výzvu k vaření úplně ignorují. Vařit tedy bude Ruda a Pavel opět sám. Na pomoc ale mají skvělého kuchaře, Luigiho Hackla, který dnes uvaří dva jednoduché recepty z úhoře.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Lov sumců pomocí tyčové bójky tzv. činky

Lov sumců patří mezi vrcholné rybářské disciplíny, nejen proto, že sumec je velká a chytrá ryba, ale také proto, že bez kvalitního náčiní cíleně nastražit na sumce je hloupost. I u nás se nacházejí kusy velké přes 2 metry a tak vytáhnout takového macka, ještě když se brání, to vyžaduje opravdu dobrou výbavu. Ale pojďme si popovídat o tyčové bójce, šikovné to pomůcce na chytání větších dravců, tedy nejen sumců, ale například i velkých štik.

Matjesy ze sladkovodních ryb – postup přípravy ve fotografii

Matjesy můžeme vyrobit i ze sladkovodních ryb. Vhodné jsou masitější ryby, které mají dostatek masa ve hřbetu, osvědčil se například karas nebo kapr velký do 50 cm.

Rybářská technika chytání – lov přívlačí (vláčka)

Přívlač je rybolovná technika, kdy se snaží rybář přelstít rybu pomocí umělé, nebo přirozené nástrahy (mrtvé rybky) tak, že ji vede cukavými pohyby, snažíce se co nejvíce napodobit zraněnou rybu, případně jiné vodní živočichy, které mají v oblibě dravé ryby. Cíl je jasný, vyprovokovat dravce k útoku a pak po zaseknutí ho vytáhnout z vody.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím