Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 5 díl – Štičí přívlač, multiplikátor, dropshot, Seč, škola Vodňany, úhoř

Pátý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Štika je právem nazývána královnou českých vod. Ruda Hrušínský s Davidem Havlíčkem se jí dnes spolu s mistrem světa v přívlači, Michalem Tichým, pokusí ulovit s poněkud netradičními nástrahami. Budou totiž chytat na tzv. jerky, tedy woblery, které nemají lopatku, ale jsou velmi účinné. Štiky jsou při chuti a k vidění bude i štika více než metr dlouhá. Ukážeme si samozřejmě jaké jerky jsou k lovu štik vhodné, v jakých barvách, velikostech a samozřejmě vysvětlíme, jak se s nimi správně pracuje. Dozvíte se i jaké pruty jsou na tento způsob lovu optimální a David vás naučí, jak nahazovat s multiplikátorem….

…S Michalem si zavzpomínáme na jeho největší úlovek štiky, která měřila 123 cm! Navíc představíme chytání z belly boatu relativně novou metodou dropshot. Davidovi na belly boatu ryby ale neberou a tak vyrazí s místními „domorodci“ na Sečskou přehradu ve východních Čechách. Pavel mezitím odjel do školy do Vodňan. Kdysi se tu učil a jde se zeptat, co je nového. Po návratu na ryby uvidíme ještě úlovek pěkné štiky. To Davida s Michalem nabudí a propadnou zcela rybářské vášni. Rudovu výzvu k vaření úplně ignorují. Vařit tedy bude Ruda a Pavel opět sám. Na pomoc ale mají skvělého kuchaře, Luigiho Hackla, který dnes uvaří dva jednoduché recepty z úhoře.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.