Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 5 díl – Štičí přívlač, multiplikátor, dropshot, Seč, škola Vodňany, úhoř

Pátý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Štika je právem nazývána královnou českých vod. Ruda Hrušínský s Davidem Havlíčkem se jí dnes spolu s mistrem světa v přívlači, Michalem Tichým, pokusí ulovit s poněkud netradičními nástrahami. Budou totiž chytat na tzv. jerky, tedy woblery, které nemají lopatku, ale jsou velmi účinné. Štiky jsou při chuti a k vidění bude i štika více než metr dlouhá. Ukážeme si samozřejmě jaké jerky jsou k lovu štik vhodné, v jakých barvách, velikostech a samozřejmě vysvětlíme, jak se s nimi správně pracuje. Dozvíte se i jaké pruty jsou na tento způsob lovu optimální a David vás naučí, jak nahazovat s multiplikátorem….

…S Michalem si zavzpomínáme na jeho největší úlovek štiky, která měřila 123 cm! Navíc představíme chytání z belly boatu relativně novou metodou dropshot. Davidovi na belly boatu ryby ale neberou a tak vyrazí s místními „domorodci“ na Sečskou přehradu ve východních Čechách. Pavel mezitím odjel do školy do Vodňan. Kdysi se tu učil a jde se zeptat, co je nového. Po návratu na ryby uvidíme ještě úlovek pěkné štiky. To Davida s Michalem nabudí a propadnou zcela rybářské vášni. Rudovu výzvu k vaření úplně ignorují. Vařit tedy bude Ruda a Pavel opět sám. Na pomoc ale mají skvělého kuchaře, Luigiho Hackla, který dnes uvaří dva jednoduché recepty z úhoře.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

Sendvič, jako taková nástraha poslední záchrany, do jarní ledové vody

Každý rybář, který zkouší lovit v jarní ledové vodě, ví, že občas je opravdu těžké letargické ryby přimět k záběru. Ovšem existuje několik osvědčených nástrah, které často zajistí úspěšný lov i přes případnou aktuální neochotu ryb spolupracovat při prvních jarních vycházkách k vodě.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím