Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 5 díl – Štičí přívlač, multiplikátor, dropshot, Seč, škola Vodňany, úhoř

Pátý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Štika je právem nazývána královnou českých vod. Ruda Hrušínský s Davidem Havlíčkem se jí dnes spolu s mistrem světa v přívlači, Michalem Tichým, pokusí ulovit s poněkud netradičními nástrahami. Budou totiž chytat na tzv. jerky, tedy woblery, které nemají lopatku, ale jsou velmi účinné. Štiky jsou při chuti a k vidění bude i štika více než metr dlouhá. Ukážeme si samozřejmě jaké jerky jsou k lovu štik vhodné, v jakých barvách, velikostech a samozřejmě vysvětlíme, jak se s nimi správně pracuje. Dozvíte se i jaké pruty jsou na tento způsob lovu optimální a David vás naučí, jak nahazovat s multiplikátorem….

…S Michalem si zavzpomínáme na jeho největší úlovek štiky, která měřila 123 cm! Navíc představíme chytání z belly boatu relativně novou metodou dropshot. Davidovi na belly boatu ryby ale neberou a tak vyrazí s místními „domorodci“ na Sečskou přehradu ve východních Čechách. Pavel mezitím odjel do školy do Vodňan. Kdysi se tu učil a jde se zeptat, co je nového. Po návratu na ryby uvidíme ještě úlovek pěkné štiky. To Davida s Michalem nabudí a propadnou zcela rybářské vášni. Rudovu výzvu k vaření úplně ignorují. Vařit tedy bude Ruda a Pavel opět sám. Na pomoc ale mají skvělého kuchaře, Luigiho Hackla, který dnes uvaří dva jednoduché recepty z úhoře.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Vaše power banka u vody nestíhá? Pořiďte si bateriový generátor

Kdo k vodě vozí notebook, tablet či nadupaný chytrý telefon, brzy pozná, jak rychle se tato zařízení dokáží vybít. Power banky nám sice dovolí jednou nebo dvakrát naše miláčky nabít, ale co potom, pokud jsme na delší výpravě? A to nemluvím o dobíjení elektromotorů, sonarů, zavážecích loděk, nebo například přenosné chladničky na potraviny.

Dipované nástrahy obalené v ochucené soli

Na zatraktivnění boilies nebo pelet lze, kromě dipů, použít i další atraktor, jako běžnou kuchyňskou sůl. Tu ovšem nejprve dochutíme dalšími složkami tak, aby se nástraha stala pro ryby prostě neodolatelnou.

Chytání ryb před a po bouřce. A co za bouřky?

Asi každý rybář již zažil ty chvíle, kdy mu nad hlavou začaly létat blesky, hřmělo, zvedl se vítr a voda se změnila v běsnící živel. Co v těchto chvílích dělat? Já osobně bych v tento moment byl raději schovaný v autě, nebo dobře zakurtovaném brolíčku. Rozhodně ale není radno hrát si na piráty a přečkat bouřku v loďce. Ani pod stromem není ideální místo, kam se za bouřky schovat.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím