Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 4 díl – feeder, výtěr candáta, Chrudimka, RS, candát s mátovým přelivem

Čtvrtý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Jednou z nejoblíbenějších moderních technik současnosti je tzv. feeder, který pochází z Anglie. Pavel Tomi sice odjel do Španělska, ale Ruda Hrušínský s Davidem Havlíčkem se dnes vydají na velkou přehradu, aby představili tuto metodu vhodnou na lov ryb všech velikostí. Na pomoc si přizvou odborníka Miroslava Horáčka alias Ospreye, aby divákům ukázal, jak se na feeder chytá. Vysvětlí nám základy lovu, jak vybrat správnou špičku, jak postavit prut a jakou použít montáž. David představí novinku tzv. Method feeder, s níž se nám podaří ulovit pěkné ryby…

…Rudovi stále telefonuje jeden rybář a zve ho na Chrudimku, a tak si za ním Ruda zajede. Čeká ho tam překvapení, ale krajina kolem Chrudimky za tu cestu opravdu stojí. Po návratu k feederu pohodu přeruší příchod rybářské stráže. David si ale zapomněl rybářské doklady v autě. Kdoví jak to dopadne! Samozřejmě dobře a společně ještě navštívíme feederového závodníka a trochu ho vyzpovídáme. Pak už musí David pospíchat na Moravu, kde se uměle odchovává candát. A Ruda zase spěchá za Mírou Mužíkem, který předvede velmi jednoduchý a vynikající recept na přípravu candáta s mátovým přelivem. Moc všem chutnal!

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.

Sendvič, jako taková nástraha poslední záchrany, do jarní ledové vody

Každý rybář, který zkouší lovit v jarní ledové vodě, ví, že občas je opravdu těžké letargické ryby přimět k záběru. Ovšem existuje několik osvědčených nástrah, které často zajistí úspěšný lov i přes případnou aktuální neochotu ryb spolupracovat při prvních jarních vycházkách k vodě.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím