Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 4 díl – feeder, výtěr candáta, Chrudimka, RS, candát s mátovým přelivem

Čtvrtý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Jednou z nejoblíbenějších moderních technik současnosti je tzv. feeder, který pochází z Anglie. Pavel Tomi sice odjel do Španělska, ale Ruda Hrušínský s Davidem Havlíčkem se dnes vydají na velkou přehradu, aby představili tuto metodu vhodnou na lov ryb všech velikostí. Na pomoc si přizvou odborníka Miroslava Horáčka alias Ospreye, aby divákům ukázal, jak se na feeder chytá. Vysvětlí nám základy lovu, jak vybrat správnou špičku, jak postavit prut a jakou použít montáž. David představí novinku tzv. Method feeder, s níž se nám podaří ulovit pěkné ryby…

…Rudovi stále telefonuje jeden rybář a zve ho na Chrudimku, a tak si za ním Ruda zajede. Čeká ho tam překvapení, ale krajina kolem Chrudimky za tu cestu opravdu stojí. Po návratu k feederu pohodu přeruší příchod rybářské stráže. David si ale zapomněl rybářské doklady v autě. Kdoví jak to dopadne! Samozřejmě dobře a společně ještě navštívíme feederového závodníka a trochu ho vyzpovídáme. Pak už musí David pospíchat na Moravu, kde se uměle odchovává candát. A Ruda zase spěchá za Mírou Mužíkem, který předvede velmi jednoduchý a vynikající recept na přípravu candáta s mátovým přelivem. Moc všem chutnal!

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Vaše power banka u vody nestíhá? Pořiďte si bateriový generátor

Kdo k vodě vozí notebook, tablet či nadupaný chytrý telefon, brzy pozná, jak rychle se tato zařízení dokáží vybít. Power banky nám sice dovolí jednou nebo dvakrát naše miláčky nabít, ale co potom, pokud jsme na delší výpravě? A to nemluvím o dobíjení elektromotorů, sonarů, zavážecích loděk, nebo například přenosné chladničky na potraviny.

Dipované nástrahy obalené v ochucené soli

Na zatraktivnění boilies nebo pelet lze, kromě dipů, použít i další atraktor, jako běžnou kuchyňskou sůl. Tu ovšem nejprve dochutíme dalšími složkami tak, aby se nástraha stala pro ryby prostě neodolatelnou.

Chytání ryb před a po bouřce. A co za bouřky?

Asi každý rybář již zažil ty chvíle, kdy mu nad hlavou začaly létat blesky, hřmělo, zvedl se vítr a voda se změnila v běsnící živel. Co v těchto chvílích dělat? Já osobně bych v tento moment byl raději schovaný v autě, nebo dobře zakurtovaném brolíčku. Rozhodně ale není radno hrát si na piráty a přečkat bouřku v loďce. Ani pod stromem není ideální místo, kam se za bouřky schovat.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím