Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 4 díl – feeder, výtěr candáta, Chrudimka, RS, candát s mátovým přelivem

Čtvrtý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Jednou z nejoblíbenějších moderních technik současnosti je tzv. feeder, který pochází z Anglie. Pavel Tomi sice odjel do Španělska, ale Ruda Hrušínský s Davidem Havlíčkem se dnes vydají na velkou přehradu, aby představili tuto metodu vhodnou na lov ryb všech velikostí. Na pomoc si přizvou odborníka Miroslava Horáčka alias Ospreye, aby divákům ukázal, jak se na feeder chytá. Vysvětlí nám základy lovu, jak vybrat správnou špičku, jak postavit prut a jakou použít montáž. David představí novinku tzv. Method feeder, s níž se nám podaří ulovit pěkné ryby…

…Rudovi stále telefonuje jeden rybář a zve ho na Chrudimku, a tak si za ním Ruda zajede. Čeká ho tam překvapení, ale krajina kolem Chrudimky za tu cestu opravdu stojí. Po návratu k feederu pohodu přeruší příchod rybářské stráže. David si ale zapomněl rybářské doklady v autě. Kdoví jak to dopadne! Samozřejmě dobře a společně ještě navštívíme feederového závodníka a trochu ho vyzpovídáme. Pak už musí David pospíchat na Moravu, kde se uměle odchovává candát. A Ruda zase spěchá za Mírou Mužíkem, který předvede velmi jednoduchý a vynikající recept na přípravu candáta s mátovým přelivem. Moc všem chutnal!

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíček

Nejčtenější články

Lov sumců pomocí tyčové bójky tzv. činky

Lov sumců patří mezi vrcholné rybářské disciplíny, nejen proto, že sumec je velká a chytrá ryba, ale také proto, že bez kvalitního náčiní cíleně nastražit na sumce je hloupost. I u nás se nacházejí kusy velké přes 2 metry a tak vytáhnout takového macka, ještě když se brání, to vyžaduje opravdu dobrou výbavu. Ale pojďme si popovídat o tyčové bójce, šikovné to pomůcce na chytání větších dravců, tedy nejen sumců, ale například i velkých štik.

Matjesy ze sladkovodních ryb – postup přípravy ve fotografii

Matjesy můžeme vyrobit i ze sladkovodních ryb. Vhodné jsou masitější ryby, které mají dostatek masa ve hřbetu, osvědčil se například karas nebo kapr velký do 50 cm.

Rybářská technika chytání – lov přívlačí (vláčka)

Přívlač je rybolovná technika, kdy se snaží rybář přelstít rybu pomocí umělé, nebo přirozené nástrahy (mrtvé rybky) tak, že ji vede cukavými pohyby, snažíce se co nejvíce napodobit zraněnou rybu, případně jiné vodní živočichy, které mají v oblibě dravé ryby. Cíl je jasný, vyprovokovat dravce k útoku a pak po zaseknutí ho vytáhnout z vody.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím