Rybářský rozcestník

Jak na ryby s Rudou Hrušínským – 11 díl – Lov kapra, Novohradka, muška z katamaranu, filetování ryb

Jedenáctý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize. Věděli jste, že lze kapry přilákat do lovného místa zakalením dna? Nebo umíte zdolat velkého kapra mezi potopenými stromy a využít pro lov kaprů dalekohled a polarizační brýle? Dnes budeme získávat rady „jak na kapry“ od Vaška Turka, který kapry cíleně vyhledává a pak je úspěšně loví na obyčejné montáže a nástrahy. Než však začneme chytat, podíváme se na rybářské slavnosti v Blatné, kde se dozvíme více o jejich smyslu. David už je v tu chvíli pěkně vyhladovělý s Vaškem u rybníka. Ruda s Pavlem mu samozřejmě chtějí udělat radost a koupí mu na slavnostech výborného uzeného kapra, což David tradičně ocení.

Během rybolovu, kdy ulovíme několik pěkných kapříků, se zajede David podívat do východních Čech na říčku Novohradku, kde si s dvojčaty zarybaří. Mezitím za Rudou přijede profesionální muškař Martin Grün, který ho zasvětí do tajů lovu kaprů na umělou mušku a ukáže mu rybolov z katamaranu. A dokonce úspěšně! Vašek, který na rybníce nachytal spoustu kaprů, nás nakonec potěší úlovkem krásného lína. Ale to již tradičně musíme spěchat vařit. Tentokrát ale trochu netradičně – naučíme se ryby filetovat.

Další videa z YouTube kanálu Davida Havlíčka – nastrahy.cz najdete zde: RED BASS David Havlíče

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.